Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Latest Posts

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...
Articles by:

admin

“Tunel 6 kilometra”, Prizreni në vitin 2024 lidhet me Tetovën

Ishte ndër më të rëndësishmet nga 11 ujditë në mes të Kosovës e Maqedonisë së Veriut në shtatorin e vitit të kaluar. Për rrugën...

“Rusia nuk do të jetë në gjendje të na thyejë”- Sulmet me dronë “kamikazë” në Ukrainë, Zelensky: Ne do të fitojmë

Presidenti Volodymyr Zelensky ka reaguar pasi Rusia nisi sulmet me dronë kundër Ukrainës. Kryeqyteti ukrainas u godit të paktën katër herë nga dronët “kamikazë”. Punonjësit...

Pas takimit me Kurtin, Lajçak do të takohet edhe me Vuçiç në Beograd

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak, do të takohet të hënën në Beograd me presidentin...

Autostrada ku u përplas autobusi i “Besa Trans” nuk është mirëmbajtur si duhet, kërkohet dëmshpërblim

Sofje, 17 tetor – Ekspertiza në procedurën e zbatuar parahetimore tregon mirëmbajtje të dobët apo mungesë të shenjave në rrugë dhe të sinjalizimit rrugor. Këtë...

Kriza ekonomike në Britani, 2 milionë punëtore gati për grevë!

Dy milionë punëtorë janë vendosur në grevë për paga më të mira këtë dimër, teksa shpenzimet rriten mes krizës së kostos së jetesës dhe...

Qeveria miratoi masat anti-krizë, kategoritë e rrezikuara do të marrin nga 3000 denarë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut, në seancën e 91 e ka miratuar Propozim Ligjin për ndihmë financiare për kategoritë e rrezikuara sociale për tu...

Fillon përgatitja e Strategjisë së re nacionale për të rinj

Shkup, 17 tetor – Agjencia për Rini dhe Sport në bashkëpunim me Programin për zhvillim të Kombeve të Bashkuara (UNDP), Misionin e OSBE-së në Shkup...

Risto Penov në rend dite në Kuvendin e RMV-së, pritet zgjedhja e tij si ministër

Në seancën e 88-të të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut sot në rend dite do të jetë propozimi për zgjedhjen e Risto...

Latest Posts

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Si mbërritën deri tek akpadia penale ndaj ish-presidentit, prokurorët e Manhatanit?

Akuza penale e ngritur ndaj ish-Presidentit Donald Trump në Nju Jork, rrjedh nga një pagesë për të siguruar heshtjen e aktores së filmave pornografikë...

Don't Miss

Botim i ri i Jusuf Buxhovit/ “Maqedonia – pjesë e trinomit mbretëror ilir në antikitet” edhe në anglisht

-Jusuf Buxhovi: "Macedonia - from antiquity to uor time", botoi "Jalifast Publishing", Houston, 2021,faqe 667. “Botimi në anglisht i veprës voluminoze me 677 faqe, “MACEDONIA...

BDI kategorikisht demanton lajmin e rrejshëm në Alsat dhe Fokus

Bashkimi Demokratik për Integrim kategorikisht mohon lajmin e rrejshëm dhe spekulativ të botuar në TV Alsat dhe në portalin Fokus për gjoja negociata të...

Nënshkrimi i Protokollit për bashkëpunim ndërmjet Prokurorisë Publike dhe MPB-së

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Ministria e Punëve të Brendshme sot do të nënshkruajnë Protokoll për bashkëpunim. Në nënshkrimin e Protokollit...

Përplasen dy helikopterë ushtarakë të SHBA-së, “priten fatalitete”

Dy helikopterë të Ushtrisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës u përplasën mes vete gjatë një misioni stërvitor mbi Kentaki të mërkurën mbrëma,...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.