Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

Latest Posts

Kishin 4 ditë që kishin ardhur nga Amerika për pushime/ 24-vjeçari në Përmet e mbyti nënën me plasmas (DETAJE+EMRAT)

Albi Muhollari ka qenë në gjendje të rënduar depresive kur ka kryer vrasjen e nënës së tij Zeniat Muhollari.   Burime bëjnë me dije se...

Vriten tre ushtarë izraelitë dhe një oficer egjiptian në kufirin mes dy vendeve, rrethanat të paqarta

Tre ushtarë izraelitë dhe një oficer sigurie egjiptian, u vranë të shtunën pranë kufirit mes dy vendeve. Autoritetet izraelite dhe egjiptiane thanë se...
Articles by:

admin

INSTAT: Në Shqipëri, mbi 740 mijë automjete

Shqipëria regjistron çdo vit më shumë automjete në qarkullim. Por ajo që vihet re është mosha e madhe e prodhimit të mjeteve ku 54...

Rama e Kurti në Berlin, veprimi i kryeministrit shqiptar i befason të gjithë (VIDEO)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ai i Kosovës, Albin Kurti janë takuar së fundmi në Berlin në kuadër të kongresit të partive progresiste...

Distancohet dega e BDI-së në Studeniçan: Qëndrimet individuale nuk janë qëndrim i degës, është keqpërdorim!

Dega e Bashkimit Demokratik për Integrim dhe kreu i sajë, Ejup Abazi janë distancuar nga letrat ose porositë që publikohen nga persona të caktuar...

Rama ia mbyll sytë Kurtit, kryeministri i Kosovës skuqet dhe shpërthejnë të qeshurat

Kryeministri i Shqipërsië, Edi Rama, ka vazhduar me veprimet e tij qesharake. Në një Kongres të forcave progresive në Berlin, Rama ia ka mbyllur sytë...

Dritë jeshile nga Këshilli i BE-së për nënshkrimin e Fronteks me Maqedoninë e Veriut

Këshilli i BE-së sot miratoi vendimin për nënshkrimin e marrëveshjes për menaxhimin e kufirit ndërmjet BE-së dhe Maqedonisë së Veriut. Marrëveshja për menaxhimin e kufijve,...

Besimi: Përkrahje e fuqishme nga BERZH-i për projektet prioritare të Qeverisë

Republika e Maqedonisë së Veriut ka përkrahje të konsiderueshme në realizimin e prioriteteve të saj nga institucionet financiare ndërkombëtare. Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim...

Kryeministrja britanike shkarkon Ministrin e Financave, qëndroi në detyrë vetëm 38 ditë

Ministri britanik i Financave, Kwasi Kwarteng është shkarkuar nga detyra këtë të premte nga kryeministrja, Liz Truss.     Kwarteng është shkarkuar nga detyra vetëm disa...

Skandal i rradhës nga Bilall Kasami / Punëtorët e Komunës së Tetovës pa rroga

Askush nuk e ka menduar se për një vit komuna e Tetovës në krye me Bilall Kasamin do të ndodhet para kollapsit total. Gati...

Latest Posts

Kishin 4 ditë që kishin ardhur nga Amerika për pushime/ 24-vjeçari në Përmet e mbyti nënën me plasmas (DETAJE+EMRAT)

Albi Muhollari ka qenë në gjendje të rënduar depresive kur ka kryer vrasjen e nënës së tij Zeniat Muhollari.   Burime bëjnë me dije se...

Vriten tre ushtarë izraelitë dhe një oficer egjiptian në kufirin mes dy vendeve, rrethanat të paqarta

Tre ushtarë izraelitë dhe një oficer sigurie egjiptian, u vranë të shtunën pranë kufirit mes dy vendeve. Autoritetet izraelite dhe egjiptiane thanë se...

Nimi thotë “Ani”, kënga ritmike që ka pushtuar zemrat e publikut

Po vjen me një super projek të cilin e ka titulluar “Ani”, një këngë verore e shoqëruar edhe me videoklip që është punuar nga...

Don't Miss

Lajçak dhe Escobar vizitojnë Kosovën dhe Serbinë javën e ardhshme

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak dhe i dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkan...

Klinika Universitare Reumatologjike pjesëmarrëse në Kongresin Reumatologjik EULAR 2023 në Milano

Klinika Universitare Reumatologjike me stafin e saj merr pjesë në Kongresin Reumatologjik EULAR 2023 në Milano të Italisë prej datës 31.05.2023 deri më datën...

Politikat e mëdha nuk e lënë Bilall Kasamin të meret me komunën, rreshjet e shiut gjithnjë i nxjerin të palarat

Reshjet e fundit të shiut që përfshinë rajonin më të gjerë të Tetovës sërish kanë shkaktuar vërshime nëpër rrugët e qytetit të Tetovës. Situata...

Rubin: Rusia përdor mediat për të zbehur mbështetjen e Ballkanit për NATO-n

Kremlini po përdor “informacionin si mjet lufte” për të përçarë aleatët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Ballkan dhe mediat në rajon duhet...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.