e-express

630 POSTS0 COMMENTS
https://express.mk

Forcat ruse shpërndajnë protestën e ukrainasve në Herson

Publikuar 23:19 27 Prill, 2022Forcat ruse kanë përdorur gaz lotsjellës dhe shok-bomba për të shpërndarë një tubim pro Ukrainës në...

Bleu një dollap të përdorur në internet, burri gjen brenda raftit 150 mijë euro

Publikuar 23:22 27 Prill, 2022Një burrë që bleu një dollap të përdorur në internet, u habit kur pa se brenda një rafti ndodheshin...

Sa i kushton imazhi Shqipërisë?

Nga Dritan GremiNjë artikull i “Corriere Della Sera” më 18 tetor të këtij viti  theksonte qartë, se vlera e shtuar e “Brand-it” apo markës siç...

Xhaferi takohet edhe me Zelenskyn

Publikuar 23:25 27 Prill, 2022Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi është bërë politikani i parë shqiptar në...

Rusia i pret gazin Perëndimit/ Zelensky: Moska e konsideron tregtinë, armë

Publikuar 23:28 27 Prill, 2022Në një video mesazh të mërkurën në mbrëmje, Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, e quajti “shantazh...

OBSH paralajmëron: Rrezik në rritje për përhapjen e fruthit

Publikuar 23:31 27 Prill, 2022OBSH ngre alarmin: Rrezik në rritje për përhapjen e fruthit.Organizata Botërore e Shëndetësisë dhe Fondi Ndërkombëtar...

Liverpooli shënon fitore të pastër ndaj Villarrealit në ndeshjen e parë gjysmëfinale

Publikuar 23:31 27 Prill, 2022Liverpooli ka shënuar fitore ndaj Villarrealit në ndeshjen e parë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve.Ndeshja e...

Lazim Destani në Samitin “BE takon Ballkanin”

Publikuar 23:36 27 Prill, 2022Forumi i sivjetëm “BE takon Ballkanin” u mbajt dje në Sofje të Bullgarisë. Kjo ngjarje e...

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...