e-express

1296 POSTS0 COMMENTS
https://express.mk

Bekteshi në Click Plus: Me masat shtesë ju ndihmojmë qytetarëve me paga më të ulta

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, i ftuar sonte në emisionin Click Plus në Televizionin 21, duke folur për krizën ekonomike që po përballet vendi,...

Bekteshi: Opozita nuk del në debate, i ftoj në Kuvend për të debatuar propozimet e tyre

Sonte në emisionin ClickPlus, ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi ka theksuar se para në buxhet ka dhe se detyrimet e Qeverisë paguhen rregullisht. “Ka para...

Bekteshi: Ka para në buxhet, Qeveria po paguan detyrimet rregullisht

Sonte në emisionin ClickPlus, ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi ka theksuar se para në buxhet ka dhe se detyrimet e Qeverisë paguhen rregullisht. “Ka para...

Faton Ahmeti shpall zyrtarishtë kandidaturën për degën e BDI-së në Tetovë

Të dashur bashkë-partiakë, Të dashur anëtarë të Bashkimit Demokratik për Integrim – Dega Tetovë, Të gjitha të arriturat për shqiptarët e Maqedonisë, janë si rezultat i...

BDI shpall konkurs për kryetarë dhe anëtarë dege

Komisioni Zgjedhor i Bashkimi Demokratik për Integrim në mbledhjen e mbajtur më 19 Maj të vitit 2022 në Tetovë, ka shpallur Thirrje publike për...

Drejtori Halili: Fokus i veçantë i FIZHT-it është mbështetja e të rinjve të cilët janë e ardhmja jonë

Sot u hap INO FAB LAB, laboratori i parë Fab Lab në Republikën e Maqedonisë së Veriut, i cili u themelua me mbështetjen e...

Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit i Republikës së Maqedonisë së Veriut solli vendim, me të cilin bëhet rritja e çmimeve...

Komisioni për Sëmundjeve Infektive të mërkurën do të diskutojë për linë e majmunit

Komisioni për Sëmundjet Infektive është duke monitoruar situatën me linë e majmiunit në botë, si dhe rekomandimet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë të cilat...

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...