Interi kualifikohet në Kupën e Botës për Klube 2025

Fitorja e Interit ndaj RB Salzburgut nuk do të thotë vetëm se Nerazzurrët janë kualifikuar në fazën e 1/8-tës së Ligës së Kampionëve pasi...

Latest Posts

Bekteshi dhe Shaqiri prezantuan masën e re për vauçerët e turizmit vendor për studentët

Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të ardhura të ulëta nga viti...

VIDEO/ Të zhveshur dhe me duart pas kokës, forcat izraelite publikojnë video të të burgosurve palestinezë

Pamje të publikuara në rrjete sociale tregojnë dhjetëra të burgosur palestinezë në Rripin e Gazës, të cilët janë dorëzuar tek forcat izraelite. Siç...

Vrasjet e grabitjet në Kosovë, Haradinaj me lavdata për Policinë: Na e kthyen besimin te shteti

Kryetrari i AAK-së Ramush Haradinaj, teksa ka folur për sigurinë në vend, ka përmendur vrasjen e Liridona Ademajt, e cila që dyshohet se u...
Articles by:

admin

Meta në Vizion Plus: E kam ditur para kohe që Berisha do shpallej “non-grata”, ia thash edhe atij

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, i ftuar në emisionin Spotlight në Vizion Plus rrëfeu se ka pasur dijeni që Sali Berisha do...

Ambasadori amerikan në Beograd: Kosova dhe Serbia po shqyrtojnë një propozim franko gjerman për marrëveshje

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, tha në një intervistë për programin në gjuhën serbe të Zërit të Amerikës se bisedimet Kosovë Serbi kanë...

Tritol banesës së policit në Lezhë

Një sasi tritoli ka shperthyer ne banesen e nje polici ne Lezhe. Ngjarja ka ndodhur në orën 02:00 pas mesnate në fshatin Manati. Fatmirëresisht nuk ka...

Përse ligjvënësit kërkojnë dëshminë e ish-Presidentit Trump

Komisioni i Kongresit që heton sulmin e 6 janarit 2021 ndaj Kapitolit të Shteteve të Bashkuara votoi të enjten për të thirrur ish-Presidentin Donald...

Ke tradhëtuar ndonjëherë? Përgjigjia epike e Capital T: Më ka tradhëtuar, por më ka bërë mirë (VIDEO)

I ftuar në emisionon “zë me mirën”, Capital T ka dhënjë një përgjigje epike teksa është pyetur nëse ka tradhëtuar ndonjë herë gjatë jetës. Rreperi,...

OKB: Haiti po përballet me katastrofë humanitare

Kombet e Bashkuara janë duke paralajmëruar që uria në një prej lagjeve më të mëdha të Haitit, është në nivele katastrofike dhe se dhuna...

Kush e shpiku shkollën?

Emri që vjen si shpikësi i shkollës është Horace Mann i lindur në Franklin Masaçusets në 1796. Ai ishte një profesor kolegji i lëndës...

Osmani: Nuk ka zjarr në BDI, më unike se asnjëherë, nesër do të merren vendime konkrete

Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani, pas përfundimit të mbledhjes ka folur para gazetarëve, ndërsa tha se nesër do të merren vendime konkrete dhe se...

Latest Posts

Bekteshi dhe Shaqiri prezantuan masën e re për vauçerët e turizmit vendor për studentët

Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të ardhura të ulëta nga viti...

VIDEO/ Të zhveshur dhe me duart pas kokës, forcat izraelite publikojnë video të të burgosurve palestinezë

Pamje të publikuara në rrjete sociale tregojnë dhjetëra të burgosur palestinezë në Rripin e Gazës, të cilët janë dorëzuar tek forcat izraelite. Siç...

Vrasjet e grabitjet në Kosovë, Haradinaj me lavdata për Policinë: Na e kthyen besimin te shteti

Kryetrari i AAK-së Ramush Haradinaj, teksa ka folur për sigurinë në vend, ka përmendur vrasjen e Liridona Ademajt, e cila që dyshohet se u...

Cooper: Serbia po rrezikon rrugën e saj drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian me qëndrimin e saj

Robert Cooper, ish-ndërmjetësi britanik në bisedimet teknike mes Kosovës dhe Serbisë, ka shprehur kritika të ashpra ndaj Serbisë për moszbatimin e marrëveshjeve të arritura...

Don't Miss

Qeni i policisë i “bën gropën” shqiptarit në Itali, i zbulon hashashin në makinë

Policia italiane ka sekuestruar 30 kilogramë hashash në Messina dhe ka arrestuar një shtetash shqiptar, të akuzuar për trafik droge.   Gjatë kontrolleve të pasagjerëve...

Skandal në Spanjë: Biznesmeni i njohur nxjerr në shesh historinë e një afere dashurie të fshehur me mbretëreshën

Një sipërmarrës i pasur spanjoll, i cili ishte i lidhur me familjen mbretërore, ka bërë një zbulim të papritur në rrjetet sociale, duke thënë...

Kovaçevski: BE-ja është partneri ynë më i madh ekonomik, vazhdimi i rrugës evropiane do të sjellë zhvillim ekonomik të intensifikuar

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka mbajtur një fjalim dhe ka hapur seancën e fundit të procesit të...

Sot nis procedura e ekstradimit të Palevskit

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga deklaroi se sot do të nis procedura e ekstradimit të Lupço Palevski-Pallço. Ndryshe, Palevski është i dyshuar për vrasjen e...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.