BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...

Latest Posts

“Bashkë Fitojmë” zyrtarizon kandidatët për këshillat bashkiakë, Ilir Alimehmeti kryeson Tiranën

Kryesia e drejtuar nga Sali Berisha miratoi kandidatët për keshillat bashkiakë, pasi kandidatët për kryetar bashkie janë zgjedhur nga procesi i primareve në fillim...

Putin: Rusia do të vendosë armë bërthamore taktike në Bjellorusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, thotë se Moska ka arritur marrëveshje për të vendosur armë bërthamore taktike në territorin e aleates së ngushtë, Bjellorusisë,...
Articles by:

user1

‘Ani Ani’ vjen nga zëri i bukur i Arbanës

Arbanna është emri më i ri i skenës muzikore. Ajo së fundmi ka ardhur me projektin e ri, të cilin e ka punuar me shumë...

Mbi 1 milion për Karmën e Albit

‘Karma’ quhet projekti i ri i tij. Fjala është për këngëtarin Albi, i cili ka mahnitur publikon me këtë këngë, që e ka lansuar kohë...

Çoje makinën në Kosovë, Shqipëri apo në Zvicër me ‘Albag Transport’

'Albag Transport' është zgjedhja ideale nëse juve ou duhet që ta transportoni makinën nga Kosova, Shqipëria apo Zvicra dhe anasjelltas. Kjo kompani transportuese është lider...

Forumi shqiptar edhe në anketa, parti e parë me fitore të padiskutueshme

Sa më shumë po afrojnë zgjedhjet, aq më shumë po konfirmohet uniteti nacional rreth “Forumit Shqiptar”, kjo sjell fitoren e madhe të shqiptarëve dhe...

Abdulla Klinaku: Fitorja e Forumit shqiptar është fitore e gjithë shqiptarëve

Veprimtari i shquar nga Kosova Abdullah Klinaku është takuar në Uashington me kryetarin e Komunës së Tuzit Nik Gjeloshaj. Në takim është diskutuar për rëndësinë...

Analistët: Inkuadrimi në BE, shpëtim nga ndikimi rus

Forcat pro ruse në Maqedoninë e Veriut vazhdimisht kanë ushtruar ndikimin e tyre përmes propagandës duke dashur që ta dezorientojnë opinionin, thonë për Indeks.mk...

Xhelili optimist: Ndryshimet kushtetuese kalojnë, forcat progresive do të ngadhënjejnë ndaj atyre anti-evropiane

Maqedonia e Veriut e filloi vitin 2023 si kryesuese e OSBE-së, një njohje që do të duhet ta arsyetojë me punë të përkushtuar dhe...

Ramadani: Me propagandë pro-ruse kundër anëtarësimit në BE!

-Ish deputeti mendon se me instrumente politike dhe diplomatike, mund të bëhen ndryshimet kushtetuese Ismet Ramadani nga Këshillit Euro-Atlantik dhe ish-deputet, thotë se forca të...

Latest Posts

“Bashkë Fitojmë” zyrtarizon kandidatët për këshillat bashkiakë, Ilir Alimehmeti kryeson Tiranën

Kryesia e drejtuar nga Sali Berisha miratoi kandidatët për keshillat bashkiakë, pasi kandidatët për kryetar bashkie janë zgjedhur nga procesi i primareve në fillim...

Putin: Rusia do të vendosë armë bërthamore taktike në Bjellorusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, thotë se Moska ka arritur marrëveshje për të vendosur armë bërthamore taktike në territorin e aleates së ngushtë, Bjellorusisë,...

Uniformat e policisë në Maqedoni edhe në gjuhën shqipe, hyn në fuqi ligji

Hyn në fuqi Dekreti për uniformat dhe shenjat në uniformat e policisë, të cilën Qeveria e miratoi para një viti në bazë të Ligjit...

Don't Miss

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.