Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Bota

Zjarr në burgun më të madh në Iran/ Mbi 300 të vrarë që nga fillimi i protestave

Protestat anti-qeveritare, mbarëkombëtare të shkaktuara nga vdekja e Mahsa Amini në Iran janë intesifikuar, që nga nisja e tyre 5 javë më parë.   Mbrëmjen...

Moti i keq përfshin Greqinë/ Raportohet për viktima dhe persona të zhdukur

Moti i keq ka përfshirë Greqinë.   Situata paraqitet alarmante në Kretë.   Mediat greke bëjnë me dije se për pasojë ka persona që kanë humbur jetën,...

Video/ Zjarr i frikshëm në një kullë 24-katëshe në Stamboll

Një zjarr ka përfshirë një kullë të madhe në Turqi, teksa pamje të tmerrshme që dalin nga flakët, janë shpërndarë ne mediat e...

SHBA, paketë e re armësh prej 725 milionë dollarësh për Ukrainën

 Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar një paketë të re të ndihmës me armë për Ukrainën me vlerë 725 milionë dollarë. Në furnizimet e reja...

Përse ligjvënësit kërkojnë dëshminë e ish-Presidentit Trump

Komisioni i Kongresit që heton sulmin e 6 janarit 2021 ndaj Kapitolit të Shteteve të Bashkuara votoi të enjten për të thirrur ish-Presidentin Donald...

SHBA paralajmëron sanksione kundër atyre që furnizojnë me municion Rusinë

SHBA-ja paralajmëroi se mund të vendosë sanksione ndaj njerëzve, vendeve dhe kompanive që ofrojnë municion për Rusinë. Gjatë një takimi me zyrtarë nga 32 vende...

Përplasje SHBA-Arabi Saudite mbi uljen e prodhimit të naftës nga OPEC+

Arabia Saudite i refuzoi si “të pabazuara në fakte” kritikat ndaj vendimit të marrë javën e kaluar nga grupi OPEC+ për të ulur nivelin...

Ushtria ukrainase rimerr 600 vendbanime të pushtura nga Rusia brenda 1 muaji

Ushtria ukrainase ka rimarre nga rusët mbi 600 vendbanime në muajin e fundit , duke përfshirë 75 “shumë strategjike” në rajonin e Khersonit.   Lajmi u...

Ka qenë 24 herë shtatzënë, por ka dy fëmijë, nëna tregon dhimbjen …

Një nënë ka folur për dhimbjen e të qenit shtatzënë 24 herë, por ka vetëm dy fëmijë të gjallë. Në 23 vitet e fundit, Imtiaz...