Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

Bota

Ushtria ukrainase rimerr pesë vendbanime në Herson

Ukraina tha më 12 tetor se ka çliruar pesë vendbanime të tjera në rajonin jugor të Hersonit, ndërsa forcat e saj të armatosura vazhduan...

Zbulohet rrjedhje në naftësjellësin rus

Në naftësjellësin rus Druzhba është zbuluar një rrjedhje, njoftuan zyrtarët. Ky tubacionin lidh Rusinë dhe Gjermaninë, por zyrtarët thanë se nuk dyshojnë për sabotim.   PERN,...

Franca në krizë për naftë/ Rradhë kilometrike në pikat e karburanteve

Prej më shumë se dy javësh radhë të gjata shihen në pikat e karburanteve në Francë.   Janë pikat e shpërndarjes së firmës së madhe...

Pesë francezë të arrestuar në Iran

Ministrja e Jashtme e Francës, Catherine Colonna, tha se pesë shtetas francezë janë arrestuar në Iran, në protestat që po mbahen në këtë...

“Po ikin profesionistët”/ Aldo Merkoçi: Shifrat nuk janë alarmante

Shifrat e emigracinit dhe tipologjitë, janë pothuajse të njëtjat në të gjithë vendit e rajonit.   Kështu është shprehur aktivisti, Aldo Merkoçi në studion e...

Protestat/ Irani ndalon disa personalitete të dalin nga shteti

Disa personalitete të njohura iraniane, përfshirë ish-futbollistin, Ali Deai, janë marrë në pyetje dhe autoritetet ua kanë konfiskuar pasaportat, pasi kanë mbështetur protestat kundër...

Emigrimi/ Psikologia përplaset me Kërpaçin: Ju nuk duhet të flisni! Ishit në qeverisje dhe nuk bëtë asgjë

Psikologia Arjana Muça është përplasur në studion e ‘Quo Vadis’ me sekretaren e Partisë së Lirisë, Floida Kërpaçi në lidhje me çështjen e...

Protestat në Iran përhapen tek industria kryesore e gazit natyror

Punëtorët e një kompleksi rafinerie, më i madhi i gazit natyror të Iranit, protestuan të hënën lidhur me vdekjen e 22-vjeçares Mahsa Amini, sipas...

Disa shpërthime godasin Kievin/ Disa të vrarë dhe të plagosur

Disa shpërthime kanë goditur qendrën e Kievit mëngjesin e 10 tetorit. Shërbimet e emergjencave thanë se ka të vrarë dhe të plagosur, por nuk...