Lifestyle-Kuriozitet

“Anijet fantazmë” të Koresë së Veriut

Një fotografe e Vladivostokut, përmes objektivit të aparatit të saj, ka dokumentuar fenomenin e tmerrshëm të anijeve të peshkimit të Koresë së Veriut, që gjenden

Lifestyle-Kuriozitet

Autoritetet vendosën bllokim të papritur për shkak të Covid-19, kinezja ngeci në shtëpinë e një djaloshi që e takoi për herë të parë

Supozohej të ishte një takim i shpejtë – por një bllokim i menjëhershëm për shkak të COVID-19 detyroi një grua nga Kina të qëndronte për

Lifestyle-Kuriozitet

Pesë ushqime nga të cilat viruset kanë frikë

Ka këshilla të ndryshme se si duhet të jetë një dietë gjatë dimrit. Për shkak të sezonës së gripit, rekomandohet që në dietë të shtohen

Lifestyle-Kuriozitet

Meshkujt pa flokë janë më inteligjentë

Në ka një gjë të vërtetë në jetë, është se nuk mungojnë njerëzit e suksesshëm pa flokë. Të paktën sipas një studimi, nuk është rastësi

Lifestyle-Kuriozitet

Lopët nuk do të na duhen më për të prodhuar qumësht

The Economist Është koha e drekës në El Segundo, një qytet i vogël bregdetar në kontenë e Los Anxhelosit, rreth 130 km në perëndim të

Lifestyle-Kuriozitet

Kur duhen hequr bajamet?

Bajamet janë dy gjëndra të vogla në qafë. Roli i tyre është të luftojnë mikrobet në fëmijëri. Pas moshës rreth tre vjeç, roli i bajameve

Lifestyle-Kuriozitet

Tragjike në Itali/ Makina bie në lumë, 4 të rinj gjenden të pajetë brenda saj

Katër të rinj në Itali u gjetën të pajetë nga një peshkatar, ndërkohë që makina e tyre ishte gjysmë e zhytur në bregun e lumit

Lifestyle-Kuriozitet

Mbretëresha Elizabeth kërkon punëtor

Mbretëresha Elizabeth kërkon një punëtor me pagë 26 mijë euro në vit. Ajo është në kërkim të punëtorëve cilësorë që do të kujdesen për të

Lifestyle-Kuriozitet

Leonora që 10 vite e martuar me serbin: Nuk është e lehtë

Martesat e përziera në Kosovë, mes serbëve dhe shqiptarëve, nuk janë të rralla. Dashuria mes Çasllavit dhe Leonora Todiçit nga Lipjani vazhdon prej më shumë

Lifestyle-Kuriozitet

10 vite nga themelimi i Shoqërisë kulturoartistke “Rapsha në Mërgim”

Në vitin 2012,pikërisht me 6 Maj me iniciativën e disa mërgimtarëve të ardhur nga Malësia,mbajtën kuvendin e parë për krijimin e Shoqërisë Kulturoartistike Rapsha në