Maqedoni

Ambasadori francez në Shkup: Maqedonia dhe Shqipëria duhet të jenë anëtare të BE-së

Publikuar 00:00 29 Prill, 2022Ambasadori francez në Shkup, Siril Bomgartner në ClickPlus në TV21 theksoi se vendet si Maqedonia e...

Sela: Zgjedhja e një qeverie të re pro-evropiane në Mal të Zi, lajm i gëzueshëm për tërë rajonin

Publikuar 23:34 28 Prill, 2022Kryetari i ASH-së, Ziadin Sela, ka uruar zgjedhjen e Dritan Abazoviqit si kryeministër i Malit të...

Trençevska: Nëse nuk kthehen në punë, mësimdhënësit do të përballen me probleme

Publikuar 22:13 28 Prill, 2022Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jovanka Trençevska sonte deklaroi se nga dita e nesërme punonjësit...

A ishte Nata e Kadrit në natën e 27 të Ramazanit? Kjo video e dëshmon këtë!

Publikuar 22:19 28 Prill, 2022Cilat janë shenjat e Natës së Kadrit?Përgjigje:Ndër shenjat e Natës së Kadrit është se ajo është...

Grubi: Me Dritanin, mbetemi të përkushtuar të vazhdojmë rrugën e zhvillimit dhe integrimit të vendeve tona në BE

Publikuar 22:00 28 Prill, 2022Zëvendëskryeministri i Parë në RMV, Artan Grubi, ka uruar kryeministrin e ri të Malit të Zi,...

Ali Ahmeti: Lajm i bukur na vjen sot nga Mali i Zi, përgëzime të sinqerta dhe shumë suksese Dritanit

Publikuar 21:30 28 Prill, 2022Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka uruar zgjedhjen e Dritan Abazoviqit si kryeministër...

Ahmeti uron Abazoviçin: Bashkë na pret punë në agjendën e integrimit të rajonit

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka uruar Dritan Abazoviç pas zgjedhjes së tij në postin e kryeministrit të Malit të Zi. Përmes një mesazh...

Ministri Shaqiri: Kemi respektuar mësimdhënësit, procesin arsimor dhe SASHK-un, si partnerë socialë duhet të gjejmë zgjidhje

Publikuar 20:57 28 Prill, 2022Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri, në emisionin Win-Win në Telma tha se në bisedimet me SBASHK-në ishin...
Stay Connected
0FansLike
0FollowersFollow
TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...