Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

Maqedoni

Rroga mesatare në shtator 32 553 denarë

Shkup, 23 nëntor – Neto-rroga mesatare e paguar për të punësuar, në shtator të këtij viti ishte 32 553 denarë dhe është për 12,8 për...

Grubi: Qeveria mbetet e përkushtuar të stimulojë investimin e kompanive ndërkombëtare

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, njëherë edhe Ministër në dikasterin e Sistemit Politik ka deklaruar se Qeveria mbetet e përkushtuar të stimulojë investimin e...

Çmime të reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë në Maqedoni njofton se nga mesnata do të ulen çmimet e derivateve të naftës. Çmimi i benzinës do të ulet për...

Kompania gjermane KIEL vjen me investim nëntë milion euro, Ahmeti: Investimet dhe punësimet e reja janë në fokus të agjendës tonë

Kompania gjermane KIEL zyrtarisht do të nis me investimin e saj prej 9 milion eurove duke mundësuar krijimin e 300 vendeve të reja të...

Arresohet shtetasi turk që me kamion dëmtoi sheshin në qendër të Shkupit, nuk kishte leje për qarkullim

Nga Qyteti i Shkupit njoftojnë se shoferi i kamionit që ra në fontanën e sheshit “Maqedoia” në Shkup është ndaluar, ndërsa theksojnë se është...

Bëhet përurimi i Zyrës për diasporë në Komunën e Tearcës

Sot në Komumën e Tearcës u bë përurimi i Zyrës për diasporë. Këtë e bëri të ditur vet kryetari i Komunës, Nuhi Neziri i...

Shkup: Një vajzë është sulmuar nga një djalë në parking dhe më pas atë e ka rrahur nëna e saj

Me datë 20.11.2022 në ora 17:50, një grua 26 vjeçare nga Shkupi ka lajmëruar në polici se rreth orës 13:00 në një parking në...

Komuna e Tetovës në gjumë përderisa shiu i rrëmbyeshëm përmbyt shtëpitë e qytetarëve

Reshjet e shiut vërshuar bodrumët e shtëpive. Një pjesë e rrugëve të Tetovës ngjajnë si liqene derisa situata momentale më e vështirë paraqitet tek shkolla...

Ahmeti: Ngjarjet si Manastiri e Krusheva të shërbejnë si agjendë që vendi të vazhdojë rrugën europiane

Me rastin e shënimit të 114 vjetorit të Kongresit të Manastirit, nën patronatin e Zëvendëskryetarit të parë të Qeverisë, z. Artan Grubi është organizuar...