Maqedoni

Zaev ofron ministrinë e arsimit dhe atë të sociales, Gashi kërkon bujqësinë dhe kulturën

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe lideri i Alternativës, Afrim Gashi, ende nuk janë ulur zyrarisht për të biseduar për kyëjen e kësaj të dytës

Maqedoni

Qeveria përgatiti ndryshimet dhe plotësimet Ligjit për Marrëdhënie të Punës

Me kërkesë të Sindikatave dhe në bashkëpunim të ngushtë me Qeverinë, është përgatitur Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për marrëdhëniet e punës. Ky

Maqedoni

Mickovski ironizon me Afrim Gashin

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp refuzoi të komentojë përfshirjen e mundshme të Alternativës në Qeverinë aktuale, transmeton TV21. “Këtë

Maqedoni

As sot nuk dha dorëheqje Ziadin Sela

Kryetari i Aleancës, Ziadin Sela më herët kishte deklaruar se do të japë dorëheqje nëse humb në zgjedhjet lokale. Pas rrethit të parë Ziadin Sela

Maqedoni

Maqedonia e Veriut strehon përkohësisht 4 gazetarë nga Afganistani

Qeveria njofton se mëngjesin e sotëm në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit kanë mbërritur katër gazetarë nga Afganistani, të cilët janë në rrezik nga pushteti në

Maqedoni

Mickoski ironizon me Afrim Gashin

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp ka refuzuar të komentojë përfshirjen e mundshme të Alternativës në Qeverinë aktuale, transmeton TV21.

Maqedoni

Bekteshi: Riformatimi i Qeverisë i domosdoshëm, por ministrat e BDI-së nuk preken

Ministrini Ekonomisë Kreshnik Bekteshi vlerëson se duhet të ketë rikonstrium të Qëverisë, pasi që siç tha ministri i Bujqësisë dhe dy zëvëndësministra nga Lëvizja Besa

Maqedoni

VMRO-DPMNE: Pushteti nuk ka legjitimitet, zgjedhje të shpejta menjëherë

Nga VMRO-DPMNE, kanë reaguar në lidhje me ndodhitë e fundit në vend. Nga atje thonë se Zaev po qeverisë pa shumicë dhe se Qeveria nuk

Maqedoni

A do të bëhet Aleanca pjesë e Qeverisë? Kjo është përgjigja e Mickoskit

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp refuzoi të komentojë përfshirjen e mundshme të Alternativës në Qeverinë aktuale, transmeton TV21.“Për këtë

Maqedoni

A do të jetë pjesë e ndryshimeve në Qeveri? Flet ministri Filipçe

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në paraqitjen e tij të sotme tha se pushteti po vazhdon bisedimet për të siguruar shumicë parlamentare, shkruan TV21.“Kjo është