Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

Maqedoni

Aktivitetet e Lëvizjes Besa postohen edhe në faqen e protestave të banorëve të Pallçishtit?

Iniciativa e protestave të fshatit Pallçisht të poshtëm si duket po mer kahje tjetër edhe pse disa herë është menduar që kjo iniciativë mund...

Mariçiq: Pres raport pozitiv nga Komisioni Evropian

Zv. kryeministri për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiq, në konferencën e sotme për media ka bërë të ditur se raporti i Komisionit Evropian për progresin...

Seancë e Këshillit ekonomik qeveritar

Shkup, 5 tetor – Qeveria për sot në ora 12:00 e caktoi seancën e Këshillit ekonomik. Një nga temat pritet të jenë masat shtesë kundër...

Pesë nisma në seancën e sotme të Gjykatës Kushtetuese

Gjykata Kushtetuese sot do të mbajë seancë në rend dite të së cilës janë pesë nisma për vlerësimin e kushtetutshmërisë dhe ligjshmërisë. Në rendin e...

Takim i Komitetit të përzier parlamentar – Republika e Maqedonisë së Veriut dhe BE

Shkup, 5 tetor – Në Parlamentin Europian në Strasburg sot dhe nesër do të mbahet takimi i 20-të i Komisionit të përbashkët parlamentar –...

Klasa me shtatë nxënës, ulje drastike e filloristëve në Dibër

Këshilli i komunës Dibër për shkak të uljes drastike të numrit të filloristëve që faktikisht sjell në pikëpyetje numrin e paraleleve në komunë, ka...

Moti sot

Moti sot në vend do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior. Temperaturat minimale do të...

Ahmeti: Nuk ka pasur “zjarr”, asgjë nuk e cenon unitetin e BDI-së

Pas takimit maratonik që u zhvillua në Reçicë të Tetovë në selinë e BDI-së në mes kreut të kësaj partie dhe te të ashtuquajturit...

Mickovski: Do të bëjë koalicion edhe me BDI-në nëse ata fitojnë

Lideri i VMRO-së Hristjan Mickovski në një intervist për Tv24 është shprehur se nëse BDI-ja do të fitojë në blokun shqiptar në zgjedhjet e...