Interi kualifikohet në Kupën e Botës për Klube 2025

Fitorja e Interit ndaj RB Salzburgut nuk do të thotë vetëm se Nerazzurrët janë kualifikuar në fazën e 1/8-tës së Ligës së Kampionëve pasi...

Maqedoni

Kush e shpiku shkollën?

Emri që vjen si shpikësi i shkollës është Horace Mann i lindur në Franklin Masaçusets në 1796. Ai ishte një profesor kolegji i lëndës...

Osmani: Nuk ka zjarr në BDI, më unike se asnjëherë, nesër do të merren vendime konkrete

Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani, pas përfundimit të mbledhjes ka folur para gazetarëve, ndërsa tha se nesër do të merren vendime konkrete dhe se...

Grubi pas takimit: BDI më e fortë se kurrë

Në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim në Reçicë të vogël ka mbaruar mbledhja midis anëtarëve të kryesisë! Pas takimit Zëvendës Kryeministri i parë...

Distancohet dega e BDI-së në Studeniçan: Qëndrimet individuale nuk janë qëndrim i degës, është keqpërdorim!

Dega e Bashkimit Demokratik për Integrim dhe kreu i sajë, Ejup Abazi janë distancuar nga letrat ose porositë që publikohen nga persona të caktuar...

Rama ia mbyll sytë Kurtit, kryeministri i Kosovës skuqet dhe shpërthejnë të qeshurat

Kryeministri i Shqipërsië, Edi Rama, ka vazhduar me veprimet e tij qesharake. Në një Kongres të forcave progresive në Berlin, Rama ia ka mbyllur sytë...

Dritë jeshile nga Këshilli i BE-së për nënshkrimin e Fronteks me Maqedoninë e Veriut

Këshilli i BE-së sot miratoi vendimin për nënshkrimin e marrëveshjes për menaxhimin e kufirit ndërmjet BE-së dhe Maqedonisë së Veriut. Marrëveshja për menaxhimin e kufijve,...

Besimi: Përkrahje e fuqishme nga BERZH-i për projektet prioritare të Qeverisë

Republika e Maqedonisë së Veriut ka përkrahje të konsiderueshme në realizimin e prioriteteve të saj nga institucionet financiare ndërkombëtare. Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim...

Skandal i rradhës nga Bilall Kasami / Punëtorët e Komunës së Tetovës pa rroga

Askush nuk e ka menduar se për një vit komuna e Tetovës në krye me Bilall Kasamin do të ndodhet para kollapsit total. Gati...

Maqedonia e Veriut hoqi dorë nga pjesëmarrja në Eurovision, paratë do të shkojnë për rrymë

Maqedonia e Veriut vitin e ardhshëm nuk do të marrë pjesë në Eurovision. Paratë e pjesëmarrjes nga ky manifestin do të ridestinohen për mbulimin...