Maqedoni

“Nëse do debat me mua, fol maqedonisht” – Apasiev i drejtohet ashpër Ademit

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut sot në mesditë ka vazhduar debatin për zgjedhjen e qeverisë së re. Ish-ministri i Arsimit Arbër Ademi iu drejtua në

Maqedoni

Apasiev, partneri i Taravarit, Selës dhe Hoxhës: Unë nuk dua të dëgjoj gjuhën shqipe, flisni maqedonisht

  Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi i replikoi Apasievit duke thënë se gjithmonë ai dhe partia e tij kanë qenë kundër asaj

Maqedoni

Anna Lührmann nesër zbarkon në Shkup

Ministrja e Evropës në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Ana Lirman, nesër do të vizitojë Republikën e Maqedonisë së Veriut, njofton Portalb.mk. Nëpërmjet

Maqedoni

149 gjoba dje në Shkup, 34 për vozitje të shpejtë

Në territorin e Qytetit të Shkupit dje janë shqiptuar gjithsej 149 masa, ndër të cilat për vozitje të shpejtë më shumë se shpejtësia e lejuar

Maqedoni

U gjet i pajetë trupi i Eqerem Lutfiut, i cili ishte i zhdukur nga 30 dhjetori

Pas 16 ditësh është gjetur i pajetë trupi i Eqerem Lutfiu, i cili ishte paraqitur si i zhdukur nga familja e tij, njoftojnë nga SPB

Maqedoni

Italia hap rreth 70 mijë vende pune, përfitojnë edhe shtetasit e Maqedonisë, Kosovës dhe Shqipërisë

Ministria e Brendshme italiane ka bërë të ditur numrin maksimal të lejeve të punës që mund t’u jepen punëtorëve jashtë Bashkimit Evropian, sezonalë dhe josezonalë,

Maqedoni

Petkov: Në Shkup nuk do vij me aneks marrëveshje, por për një fillim të ri

Kryeministri bullgar Kirill Petkov, i cili të martën vjen në vend për takime me Qeverinë e re, thotë se nuk sjell asnjë aneks të Marrëveshjes

Maqedoni

Burgu i Idrizovës në kushte të mjerueshme dhe jonjerëzore

Sipas një raporti të Komitetit të Helsinkit për të drejtat e njeriut dhe shoqatës Juristët e rinj, burgu i Idrizovës që është një nga burgjet

Maqedoni

Petkov: Në Sofje dhe Shkup ka forca destruktive të cilat synojnë ngecjen

Kryeministri bullgar Kirill Petkov vlerëson se në Sofje edhe Shkup, ka një grup të vogël njerëzish, apo siç i quan ai, forca destruktive të cilat

Maqedoni

Fillon seanca për zgjedhjen e Qeverisë së re

Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut ka filluar seanca plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhja e Qeverisë. Sipas Rregullores së