Maqedoni

Grubi jep lajmin e mirë: Sigurohen mjetet për ndërtimin e autostradës Shkup-Bllacë

“Ashtu siç edhe premtuam, pas miratimit të ligjit për kredinë për ta ndërtuar autostradën Shkup – Bllacë, u nënshkrua edhe huamarrja me Bankën Europiane...

Bushi: Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, përkrahës i fuqive progresive

Zëvendësministri i Brendshëm Nazim Bushi: përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në facebook ka shkruar se kryetari i Kuvendit të Republikës së...

Lajm i mirë nga Selami: Nga viti i ardhshëm më shumë para për qytetarët nga TVSH-ja ime!

Nga viti i arshshëm rritet limiti i kthimit të mjeteve për llogarritë fiskale të skanuara përmes aplikacionit TVSH-ja ime, nga 1.800denarë në 2.100 denarë...

BDI: Vendi ka mundësi historike për të ardhmen europiane dhe për të mbyllur të gjitha çështjet me fqinjët

Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet rolin konstruktiv të presidencës franceze për gjetjen e zgjidhjes së pranueshme në kontestin e vendit tonë me Bullgarinë fqinje...

Dështon interpelanca kundër kryeparlamentarit Xhaferi, shumica voton kundër

Interpelanca për punën e kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi, sonte nuk është votuar në Kuvend. Gjithsej 104 deputetë votuan, “Për” votuan 43, “Kundër” votuan 61,...

Nikolovski i VMRO e pranon se BDI është fituesja në kampin shqiptar: Nuk duam por do respektojmë vullnetin e shqiptarëve

Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikoloski sonte në “Click Plus” në TV21 tha se nuk do të donin të formonin qeveri me BDI-në, por megjithatë...

Shkurtpamësia e nacionalizmit vulgar: godasin shtyllat që e mbajnë Maqedoninë!

Nëse ka një karakteristikë që i dallon nacionalistët vulgarë, është kjo shkurtpamësia e tyre. Ata janë “të armatosur” me një mllef, shpirtngushtësi gjer në urrejtje...

Bekteshi: Nuk do të ketë restriksione të energjisë elektrike

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi nga Ohri siguroi qytetarët e Maqedonisë së Veriut se edhe këtë vit nuk do të ketē restriksione të energjisë...
Stay Connected
0FansLike
0FollowersFollow
TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...