Osmani: Maqedonia e Veriut nuk do t’i vendosë viza Kosovës

"Maqedonia e Veriut nuk do t’i vendosë viza Kosovës", kështu deklaroi sot ministri i Punëve të Jashmte, Bujar Osmani. Osmani tha se bëhet fjalë...

Maqedoni

Grubi: BDI-ja ka nevojë për Ali Ahmetin, jemi më të fortë se kurrë, këtë e din edhe opozita!

Zëvendëskryeministri i parë i vendit, Artan Grubi, kuadër i Bashkimit Demokratik për Integrim, në një prononcim për media ka thënë se është populli dhe...

Gjendja e rrugëve në Maqedoninë e Veriut: Pa komunikacion të rënduar dhe pa pritje në kufi

Qarkullimi në rrugët shtetërore zhvillohet pa probleme, në rrugë me lagështirë. Intensiteti i trafikut në rrugët rrugore jashtë zonave urbane është mesatar. Në vendkalimet kufitare nga...

Kuvendi duhet të vendos për zgjatjen e gjendjes së krizës në fushën e energjetikës

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Verut sot duhet të vendosë për zgjatjen e situatës së krizës në sektorin e energjisë edhe për gjashtë...

BDI me përkrahje tre herë më të madhe se Aleanca dhe Besa

Rezultatet e sondazhit të fundit të IPSOS-it të realizuar për nevojat e partisë opozitare, tregon se 19 për qind e të anketuarve do të...

Kovaçevski me apel nga Kuvendi: Ftoj të gjitha partitë parlamentare të na bashkangjiten për Maqedoninë Europiane

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot në seancën e Kuvendit për pyetje të deputetëve dërgoi një apel tek të gjithë partitë parlamentare duke kërkuar që të...

Kovaçevski me apel nga Kuvendi: Ftoj të gjitha partitë parlamentare të na bashkangjiten për Maqedoninë Europiane

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot në seancën e Kuvendit për pyetje të deputetëve dërgoi një apel tek të gjithë partitë parlamentare duke kërkuar që të...

Xhaferi: Unë qëndroj në krah të partisë, kam investuar në themelimin e saj

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi ka thënë sot se shumica parlamentare është stabile dhe se aktualisht ka 64 deputetë. “Shumica parlamentare aktualisht ka 64 deputetë”,...

Xhaferi: Shumica i ka 64 deputetë!

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka komentuar zhvillimet në BDI dhe paralajmërimet se disa deputet mund të dalin nga grupi parlamentar i Bashkimit Demokratik...

Nuredini: Edhe në kohë krize, të kujdesemi për ambienti

Edhe në rrethana të krizës globale energjetike po bëhen përpjekje për të siguruar energji sipas standardeve ekologjike, thotë minsitri i ambientit, Naser Nuredini. Ai thotë...