Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Maqedoni

Kërcënim për bombë në nëntë shkolla të Shkupit dhe objektin e Bankës Popullore

MPB Maqedoni njofton se edhe sot ka pasur kërcënime për vendosje të bombave në nëntë shkolla të Shkupit. Si dhe për herë të parë...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...

Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Një fëmijë nga Shkupi vdes në aksidentin mes dy veturave dhe një motoçiklete

Ministria e Punëve të Jashtme njofton se një person ka ndërruar jetë nga aksidenti i trafikut që ka ndodhur në Kozle të Shkupit gjatë...

Ahmeti takoi ambasadoren Aggeler: Vazhdojmë rrugën europiane me mbështetje të plotë Amerikane

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, znj. Angela Aggeler,...

Shkupi mbetet i paralizuar, vazhdojnë bllokadat e transportuesve privatë

Shkupi edhe gjatë ditës së sotme mbetet i bllokuar nga transportuesit privatë, të cilët nuk lëshojnë pe dhe janë të vendosur që bllokadën ta...

“Shkupi nuk është kopsht privat, as mbretëri private”, komunikacioni do të bllokohet derisa të gjendet një zgjidhje

Bllokadat e transportuesve privat në Shkup do të vazhdojnë derisa të ulen me kryetaren Danela Arsovska dhe të gjejnë një zgjidhje të përshtatshme juridike,...

BDI: Buxheti i vitit 2023 parasheh 250 milionë euro për Korridorin 8 nga gjithsej 800 milionë për investime kapitale

Bashkimi Demokratik për Integrim informon se investimet kapitale në Buxhetin për vitin 2023 janë parashikuar të jenë 800 milionë euro, një buxhet zhvillimor, ose...

Transportuesit privat nesër me 200 autobusë do ta bllokojnë Shkupin

Ende nuk ka marrëveshje me transportuesit privat për nesër paralajmërojnë bllokada në kryeqytet. Nga “Sloboda prevoz” thonë se do të protestojnë deri sa nuk...