Eldin Ademi: BDI është parti e cila gjithmonë ka përfaqësuar vlerë për gjithë popullin

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sonte ka vazhduar takimin me qytetarët e komunës së Jegunovcës. Para të pranishmëve krahas kryetarit Ahmeti, fjalim rasti kanë...

Maqedoni

Sot vazhdon debati për gjykatësit kushtetues në Kuvendin e RMV-së

Komisioni për zgjedhje dhe emërime sot do të mbajë dy seanca në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Në seancën e parë të 20-të,...

Bekteshi: Qytetarët të jenë të qetë, nuk do kenë problem me rrymën

Kreshnik Bekteshi në emisionin Klan Debat tha se qytetarët të jenë të qetë sepse rrymë do të kenë dhe nuk do hasin në probleme. ”Do...

Ali Ahmeti i dha lamtumirën e fundit Erdan Ramadanit: Humbje e madhe për të gjithë!

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, mori pjesë sot në ceremoninë e varrimit të kumanovarit Erdan Ramadani, i cili humbi jetën ditë më parë në...

Grubi uron studentët për fillimin e vitit të ri akademik

Zëvendëskryeministri i parë i vendit, Artan Grubi bashkë me ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka marrë pjesë në ceremoninë e diplomimit të...

Loku, shqiptari i parë në Maqedoni i diplomuar për koreografi

E njohim si valltar, por Ilir Loku tash më është i pari shqiptar në Maqedoninë e Veriut i cili ka diplomuar për koreografi. I ftuar...

Boçvarski: Nuk largohem nga funksioni, informacionet janë spekulime

Shkup, 3 tetor – Ministri i Transportit dhe Lidhjeve Blagoj Boçvarski thotë se janë spekulime informacionet për largimin e tij nga funksioni i ministrit...

Kovaçevski: Nuk priten ndryshime në kabinetin qeveritar

Kryeministri Dimitar Kovaçevski i pyetur nga Alsat për emrin e ministrit të ri të pushtetit lokal, tha se ai post i takon PLD-së dhe...

Si të kurseni energjinë elektrike, disa këshilla praktike

Kursimi i energjisë tingëllon e vështirë, ndonëse është me të vërtetë një mision i arritshëm. Këtë e pohojnë ekspertët e sipas të cilëve, me disa...

Në Berovë këtë mëngjes regjistrohet temperatura më e ulët për këtë periudhë

Në Berovë sot në mëngjes është  regjistruar temperatura më e ulët në vend për këtë periudhë, tre gradë, ndërsa më së ngrohti në Dojran...