Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

Maqedoni

Drejtori Festim Halili lançon projektin konkurent të ChatGpt në Maqedoni

Në seancën e sotme të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, përmes një demosimulimi është bërë prezantimi i asistentit të parë digjital në...

Dauti: “Asociacioni” të mos bëhet “Kosovë” e dytë dhe “kancer sistemor”!

Fleksibiliteti i shprehur së fundmi nga vetë kundërshtuesi i Asociacionit, Albin Kurti, me gjashtë kushtet e tij, tregon se Kosova është e gatshme ta...

Zëvendës ministri Rexhepi mori pjesë në tryezën e rrumbullakët “Sfidat me strehimin në Maqedoninë e Veriut, përmes prizmit të institucioneve”

Sot, zëvendës ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bekim Rexhepi mori pjesë në tryezën e rrumbullakët “Sfidat me strehimin në Maqedoninë e Veriut, përmes prizmit...

Qytetarët të aplikojnë deri në fund të muajit: Rritet mundësia e amvisërive me të ardhura të ulëta për subvencione nga 600 deri në 800...

Ministria e Ekonomisë vazhdon të subvencionojë faturën e energjisë elektrike për familjet me të ardhura të ulëta edhe në vitin 2023. Thirrja publike për...

“Dita e plisit”, koncert për 15 vjetorin e pavarësisë së Republikës së Kosovës në Shkup

Nën përkujdesje të Zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi dhe organizim të Ansamblit Nacional të Këngëve dhe Valleve Shqipe, më 17 shkurt, në vigjilje të...

Rasti Pavle Trajanov dhe “orbitimi” i partive-“satelite”

Edhe pa njohuri të gjera nga fusha e trupave qiellorë, vetëm nga një asocim i ngulitur nga kultura e përgjithshme, krejt do të thonë...

Tërmet në Rumani, dridhjet ndihen edhe në Shkup

Një tërmet prej 5.7 ballë sipas Rihterit ka goditur Rumaninë, tërmeti është ndje edhe në vendet fqinje, si Serbi e Bullgari, përfshi edhe Maqedoninë...

Ratifikimi i Marrëveshjes me FRONTEX, një kapitull i rëndësishëm në aspektin e mbrojtjes së kufijve

Parlamenti mbrëmë ka miratuar ligjin për ratifikimin e Marrëveshjes për FRONTEX dhe Marrëveshjen për kushtet për qasje të lirë në tregun e punës në...

Fillon rikonstruksioni i 5 shkollave fillore, investimet e vazhdueshme në infrastrukturën arsimore

Fillimi i ndërtimit të objektit të ri të Universitetit “Nënë Tereza” në Shkup dhe vazhdimi i punimeve ndërtimore në objektet e Fakulteti i shkencave...