Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Maqedoni

Nuredini: Kemi një ofertë për Kodrën e Diellit, investim mbi 50 milionë euro

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Naser Nuredini nga Bogovina e Tetovës ku mori pjesë në një aksion pyllëzimi, ka njoftuar se shteti ka...

UEJL shënoi 21 vjetorin e themelimit

Universiteti i Evropës juglindore, sot me një ceremoni solemne ka shënuar 21 vjetorin e themelit të tij, me ç`rast edhe u promovuan doktorantët e...

MASH Maqedoni: Fillon shpërndarja e teksteve shkollore të reja për arsimin fillor

Ministria e Arsimit dhe Shkencës njofton se gjatë ditës së djeshme filloi dorëzimi i teksteve shkollore të reja për klasat e para, të dyta,...

Bankroton NPK “Tetova”, punësimet e militantëve nuk ndalen

Komuna e Tetovës do të ndaj buxhet për pagesën e rrogave të NPK “TETOVA” -Tetovë 25.000.000 denarë informon Tetovasot. Kjo u vendos në Seancën e pestë...

Xhaferi u takua me ambasadoren e sapoemëruar greke Filipidu

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, sot u takua me ambasadoren e sapoemëruar të Greqisë në vend, Sofija Filipidu. “Xhaferi duke i drejtuar urime për emërimin...

Arrestohet me drogë vëllau i Blerim Sejdiut

Sot në lagjen Drenovec është arrestuar me drogë vëllau i kryetarit të komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu. Siç mësohet jozyrtarisht ai është arrestuar në...

Grubi: Qeveria mbështet riorganizimin e institucioneve shtetërore

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi sot ishte pjesëmarrës në Konferencën “Hapat e...

Shaqiri: Studentët janë bartës të ndryshimeve pozitive

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Studentëve – 17 nëntori, deklaroi se te studentët shohin shtysë të...

17 nëntori – Dita e pagëzimit të UÇK-së

Para 28 vjetësh, më 17 nëntor 1994, Kryesia e Lëvizjes Popullore të Kosovës, pas analizimit të situatës dhe kërkesave nga terreni, mori vendim për...