Opinion

Ajo që nuk mundi të thoshte Vladimir Putin

Nga Dritan Haxhiraj Fjalimi i Vladimir Putin për paradën e 9 majit 2022,ishte në qendër të vëmendjes globale, pasi pritej shpallja e mobilizimit të përgjithshëm....

Talat Xhaferi në Kiev dhe mesazhet e ndërgjegjes së fjetur

Porositë e kryparlamentarit tonë që prekin ndërgjegjen e botës dhe njerëzimit që nuk mund të bëjë më tepër për Ukrainën… Ndërgjegjja e fjetur e...

Brukselin apo Moskën? Vendos, zoti Vuçiç!

Nga Volker Wagener –Presidenti i ri i Serbisë është presidenti i vjetër. Rëndësi ka tani ajo që do të bëjë Aleksander Vuçiçi, i cili...

Beogradi bleu raketa kundërajrore, ish-koloneli i FA:Nga kush trembet Serbia?

Nga Dritan DemirajNGA KUSH TREMBET SERBIA?Që nga fillimi i pushtimit të paprovokuar të Ukrainës nga Rusia dhe sidomos në momentin kur dy javët e...

“Kam jetuar me një grua që është në burg”, Blushi tregon takimin me Bojken Lakon

Nga Ben BlushiDëgjova që Bojken Lako mund të shkojë në burg.I çova një sms. Mu përgjigj pas dy ditësh. A mund te takohemi pas...

Dilema e PS-së: Presidenti që duam apo Presidenti që duhet?

Nga Lutfi DervishiTani që po afron momenti kushtetues i procesit të zgjedhjes së kryetarit të shtetit, ndoshta jemi në kohën që histeria, cinizimi dhe...

“Atëherë merresha me politikë, isha i shëmtuar”,Blushi tregon bisedën me piktorin

Nga Ben BlushiNË STUDION E ZEF SHOSHIT, ME ZOGUN, ENVERIN DHE MAO CE DUNINZef Shoshi më kishte bërë një portret. Që para tre vitesh....

Rëndësia e mirëushqyerjes në shëndetin mendor të brezave të rinj

Nga Dr.Albana Daka-Klinika FithealthPacientja 13 vjecare: Mami më ka sjellë kot këtu, unë e di vetë cfarë duhet të bëj për tú dobësuar e...
Stay Connected
0FansLike
0FollowersFollow
TË FUNDIT

Kush është ish ushtari nga Hotla e Kumanovës, që po siguron boksierin e njohur botëror Conor McGregor në Kanë?

Deri sa përpiqemi t’i afrohemi yllit botëror të boksit Conor McGregor në turmën e madhe prej qindra gazetarëve në Festivalin e filmit në Kanë,...

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...