Messi dhe Ronaldo përfshihen në top 10-shen e yjeve më të mëdhenj të sportit të të gjitha kohërave, lista bëhet virale

Lista e sportistëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave po bëhet virale dhe çuditërisht dominojnë yjet e futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Messi...

Rajon & Bota

Izraeli kërkon nga banorët e Khan Younis të braktisin shtëpitë e tyre përpara sulmit ndaj Hamasit

Izraeli ka paralajmëruar civilët në qytetin Khan Younis të Gazës që të evakuojnë shtëpitë e tyre ndërsa vazhdon ofensivën e tij ushtarake kundër Hamasit. Në...

Projekti Ellman i Google, do të ketë aftësi për të treguar historinë tuaj të jetës nga të dhënat e telefonit

Google po punon për një teknologji të re të inteligjencës artificiale që synon të krijojë një narrativë gjithëpërfshirëse dhe të personalizuar të jetës së...

Ngjarje historike për shqiptarët – Edit Shkreli gjyqtarja e parë shqiptare në gjykatën amerikane

Edit Shkreli, një avokate me origjinë shqiptare që jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të premten u betua si gjyqtare në Gjykatën Supreme...

Kurti: Kemi luftuar korrupsionin me sukses, opozita vite me rradhë ka bllokuar reformat kundër korrupsionit

Në një video të publikuar në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë një bilanc të arritjeve të qeverisë së...

U arrestua dje në Kosovë, jepet masa për “baronin” e drogës Gëzim Çela

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka pranuar kërkesën e prokurorisë, për caktimin e masës së sigurisë 40 ditë paraburgim për Gëzim Çelën. Ky i fundit, i...

EMRAT/ Urdhër nga SPAK, policia kryen arrestimet për inceneratorin e Tiranës

Policia ka ekzekutuar urdhër arrestet e lëshuara sëfundmi nga SPAK në lidhje me inceneratorin e Tiranës pas disa muajsh hetime intensive. Pas dhënies së...