Rajon & Bota

‘Nuk duhej të lindja vajza’/ Dëshmia e 38-vjeçares: Më dhunonin barbarisht burri, vjehrra e kunata, më detyruan të abortoja

Një 38-vjeçare në lidhje live me studion e emisionit “Me zemër të hapur” ka rrëfyer se u martua me shkuesi dhe nuk e ka...

Rrëfimi i Nënës Lule: Shisja gjakun tim pa dijeninë e burrit, duhej t’i rrisnim fëmijët

Në emisionin Kojshia Show, protagoniste e kësaj jave, ishte një mysafire mjaft interesante, Luljeta Kazazi nga Tirana e njohur si Nëna Lule. Nëna Lule rrëfen...

Haradinaj me takime të shumta në Uashington DC

Sot, lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se në kryeqytetin e ShBA-së, në Uashington, ka pasur shumë takime përmbajtjesore,...

Termet i fuqishëm në Tajvan, sa ishte magnituda

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë ndërmjet 6.1 dhe 6.6 ka tronditur brigjet e Tajvanit. Autoritetet tajvaneze thanë se tërmeti ishte 27 kilometra nën...

Blendi Fevziu viziton ish-krerët e UÇK-së në Hagë: Ata ishin në gjendje shumë të mirë

Gazetari shqiptar dhe drejtuesi i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu, ka vizituar ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës të cilët ndodhen në Dhomat e Paraburgimit...

Shqiptari nga Amerika: Akuza e re ndaj Thaçit është kurth mbrenda Kosovës për të njollosur UÇK-në

Akuza e re ndaj Hashim Thaçit dhe të tjerëve ka ngjallur reagime të shumta jo vetëm në Kosovë por edhe jasht saj. Një reagim i...

Kompania Funerali furnizohet me automjet të ri për transport të kufomave

Kompania Jonë ka një përvojë mbi 15 vjeçare për transportin e kufomave / transport i kufomave dhe ka një Staf profesional. Për Sukësesin e...
Stay Connected
0FansLike
0FollowersFollow
TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...