Bota

Rusia të shpallet shtet terrorist – Abc News

schedule22:33 - 15 Korrik, 2022 Kryeministri ukrainas Denys Shmyhal në një bisedë me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së Josep Borrell i bëri thirrje...

Ukrainë, tre të vdekur dhe 15 të plagosur nga një sulm me raketa në Dnipro – Abc News

schedule23:24 - 15 Korrik, 2022 Të paktën tre persona u vranë dhe 15 të tjerë u plagosën në një sulm me raketa në...

Një re e zezë mbulon gjithçka, pamje të frikshme, momenti kur raketa ruse godet civilët në Ukrainë – Abc News

schedule11:06 - 15 Korrik, 2022 Janë pamje të tmerrshme ajo që vijnë nga Vinnytsia, qendra e së cilit u sulmua dje me raketa...

Numri i viktimave në Vinnytsia shkon në 23, Moska “bën të paditurën” për sulmin – Abc News

schedule22:51 - 14 Korrik, 2022 Numri i viktimave nga sulmi me raketa ruse në Vinnytsia është rritur në 23, mes tyre edhe tre...

Franca përkujton Ditën e Bastijes, nderon Ukrainën dhe aleatët e Europës Lindore – Abc News

schedule11:26 - 14 Korrik, 2022 Në Francë është përkujtuar Dita e Bastijës, një nga momentet kulmore të revolucionit francez. Nëntë vende të NATO-s...
Stay Connected
0FansLike
0FollowersFollow
TË FUNDIT