Bota

Mikrobet e mbyllura në akullnaja mund të ndezin një valë pandemish të reja nëse lëshohen

Shkencëtarët kanë zbuluar më shumë se 900 lloje mikrobesh të pazbuluara ndonjëherë që jetojnë brenda akullnajave në Rrafshnaltën Tibetiane. Me shkrirjen e shpejtë të shkaktuar...

Të nxehtit përfshin Evropën: Thyhen rekordet e temperaturave edhe në veri të kontinentit

Qershori është një nga muajt më të ngrohtët, dhe në një numër të madh të vendeve evropiane është thyer kufiri mesatar i temperaturës për...

Gati një e katërta e botës në rrezik nga përmbytjet

Një studim i botuar të martën ka bërë të ditur se afro një e katërta e botës është tashmë e ekspozuar ndaj rreziqeve të...
Stay Connected
0FansLike
0FollowersFollow
TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...