Bekteshi – Shaqiri: Më ndryshimet kushtetuese do të ndryshohet dhe e ardhmja e vendit

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sonte ka vazhduar takimin me qytetarët e komunës së Jegunovcës. Para të pranishmëve krahas kryetarit Ahmeti, fjalim rasti kanë...

Rajon

Arrestohet Alda Klosi, ish-zyrtarja e lartë së cilës pastruesja i vodhi qindra mijëra euro

Arrestohet nga policia nga Tirana Alda Klosi, ish-drejtoresha e koncesioneve në Ministrinë e Ekonomisë. Ish-zyrtarja e lartë, e cila ka qene edhe shefe kabineti...

BE përgatit më shumë sanksione ndaj Rusisë; Kremlini, gati për sulm

Bashkimi Evropian do të prezantojë paketën e tij të 10-të të sanksioneve kundër Rusisë më 24 shkurt, për të shënuar përvjetorin e agresionit të...

Një armë e re pjesë e ndihmës amerikane për Kievin prej 2 miliardë dollarësh

Një raketë e një lloji të ri, që do të dyfishonte rrezen e sulmit të Ukrainës në luftën e saj me Rusinë, është përfshirë...

Meta: Shqipëria jo pronë e Ramës/ “Kryeministri shiti interesat e vendit”

Kryetari i Partisë së Lirisë ka dalë sot para medias për t’i bërë jehonë letrës së kongresmenëve amerikanë për hetimin e Mcgonigal dhe...