Eldin Ademi: BDI është parti e cila gjithmonë ka përfaqësuar vlerë për gjithë popullin

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sonte ka vazhduar takimin me qytetarët e komunës së Jegunovcës. Para të pranishmëve krahas kryetarit Ahmeti, fjalim rasti kanë...

Rajon

Naim Abazi si Edi Rama, i mbyll sytë Mihrijes në mes të dasmës dasmë: Kush jam? (VIDEO)

Mihrija Braha dhe Naim Abazi janë një ndër çiftet më të dashur të ekranit. Së fundmi, çifti nga Kosova kanë marrë pjesë në një...

Kryediplomati ukrainas propozon shkëputjen e raporteve me Iranin

Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba, tha se do t’i propozojë presidentit Volodymyr Zelensky, që të shkëpusë raportet diplomatike me Iranin, për shkak...

Aktori i njohur shqiptar: Rrogat tona si veza e zier, e qëron 15 minuta e ha për tre sekonda

Aktori i njohur nga Kosova, Fatmir Spahiu, ka spikatur gjithmonë për ironinë e tij. Së fundmi, ai ka ironizuar pagat, të cilat i ka krahasuar...

Berisha mbledh Kryesinë: PD më e hapur, vendimmarrjen kryesore ia beson anëtarësisë dhe simpatizantëve

Kryedemokrati Sali Berisha, ka mbledhur sot Kryesinë e Partisë Demokratike. Gjatë fjalës së tij para demokratëve, Berisha theksoi se PD do jetë më e...

Del ekspertiza për eshtrat e gjetura në Novobërdë: I përkasin biznesmenit të zhdukur

Ekspertiza ka vërtetuar që mbetjet kockore të gjetura në Novobërdë disa javë më parë janë të Bedri Rexhepit, biznesmenit nga Ferizaj, i zhdukur prej...

Hapet “Ishulli i Thesarit”/ Veliaj: Kopësht dhe çerdhe sipas modelit italian 

“Ishulli i Thesarit” quhet çerdhja dhe kopshti më i ri në kryeqytet që këtë vit priti 200 fëmijë. Erion Veliaj tha se një...

Konfirmohet nga ekspertiza, mbetjet mortore që u gjetën në Novëbërdë janë të biznesmenit të zhdukur në 2021

Prokurori Armend Hamiti ka konfirmuar se mbetjet mortore që janë gjetur në Novëbërdë janë të Bedri Rexhepit, biznesmenit që është raportuar si i zhdukur...

Limaj përlotet kur rrëfen se si ia vranë ushtarin 16-vjeçar

Ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Fatmir Limaj, ka folur për një rast të vështirë gjatë përballjes me forcat serbe. Limaj u emocionua...

Raporti i Dick Marty/ Rama letër krerëve të KiE-së: Hiqni njollën e turpit të trafikimit të organeve njerëzore mbi kombin tonë

Kryeministri i vendit Edi Rama, pas fjalimit të “ashpër” në Asamblenë e Këshillit të Europës, i ka drejtuar një letër krerëve të Këshillit të...