Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Rajon

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Mbyllet samiti i BE në Tiranë/ Von der Leyen: Çështjet më të rëndësishme që diskutuam

Presidentja e komisionit Europian, Ursula Von der Leyen po mban një konferencë për mediat së bashku me kryeministrin Edi Rama dhe Presidentin e...

Incident në protestën e opozitës, një person godet Berishën me grusht

Një incident është regjistruar në protestën e opozitës. Një person ka goditur me grusht kreun e PD-së Sali Berisha. Goditja ka qenë e fortë, dhe...

Macron: Jam i lumtur që ndodhem në Tiranë, kemi projekte konkrete për të diskutuar

Presidenti francez Emmanuel Macron është shprehur se ndihet i lumtur që ndodhet në Tiranë, në kuadër të samitit BE-Ballkani Perëndimor.   Për mediat, ai theksoi...