Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Rajon

Protestuesit, një minutë heshtje për Lear Kurtin/ Ndizen qirinj para Kryeministrisë

Protestuesit kanë mbajtur një minutë heshtje para Kryeministrisë për vdekjen e Lear Kurtit, pas shoqërimit të tij në ambientet e policisë.   Ata kanë ndezur...

Vendet e Ballkanit Perëndimor bien dakord për lëvizjen e lirë mes tyre

Kjo u bë e ditur nga ministrja gjermane e Punëve të Jashtme, Annalina Berbok Baerbock, gjatë takimit të ministrave të jashtëm të vendeve të...

Luana Vjollca është ndarë me Krenarin? Të vërtetën “na e tha” kunati, Getoar Selimi (FOTO LAJM)

Për historinë e Luana Vjollcës dhe Krenar Çoçajt kanë folur të gjithë, megjithëse nuk kemi dëgjuar kurrë për të nga vetë goja e Luanës. Moderatorja...

Aeroporti i Rinasit jep njoftimin e ri: Rikthehen fluturimet me Italinë

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës doli me një tjetër njoftim brenda një kohë të shkurtër këtë të premte, duke saktësuar se udhëtimet me Italinë...

Vuçiç: Po shtohet trysnia ndaj Serbisë për çështjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiç tha të enjten se nuk beson në një marrëveshje të shpejtë me Kosovën por vendi i tij ndodhet nën...

U gjet i vrarë në rrugë me armë zjarri, identifikohet 34-vjeçari në Fushë-Krujë

Është identifikuar trupi i pajetë i personit që u gjet i vrarë në rrugë në Fushë Krujë.   Bëhet fjalë për Indrit Ndoj, 34-vjeç.   Trupi i...

Opozita bashkon votat me PS/ Miratohet ligji për hapjen e dosjeve

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me 94 vota ligjin për Dosjet e Sigurimit të Shtetit, ka patur vetëm një vota votë abstenim.   Mazhoranca dhe...

Dyshim për keqpërdorim mbi 150 mijë € te “Stupcat”, Osman Azemi denoncon rastin te organet e rendit

“Rikthimi i Stupcave” ka bërë bujë të madhe ditëve të fundit. E gjithë kjo nisi nga deklarata e Vedat Bajramit, i cili kishte thënë...

Putini viziton qendrën e stërvitjeve ushtarake në Rusi

Presidenti rus Vladimir Putin vizitoi të enjten një qendër stërvitjeje ushtarake për rekrutët rusë, vizita e tij e parë e këtij lloji që...