Osmani: Maqedonia e Veriut nuk do t’i vendosë viza Kosovës

"Maqedonia e Veriut nuk do t’i vendosë viza Kosovës", kështu deklaroi sot ministri i Punëve të Jashmte, Bujar Osmani. Osmani tha se bëhet fjalë...

Rajon

Marrëdhëniet midis dy vendeve/ Pas Samitit të BE, Rama takim me homologun grek, Mitsotakis

Kryeministri Edi Rama priti në një takim homologun grek Kyriakos Mitsotakis. Kreu i qeverisë greke mbërriti në Tiranë në kuadër të samitit të...

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Mbyllet samiti i BE në Tiranë/ Von der Leyen: Çështjet më të rëndësishme që diskutuam

Presidentja e komisionit Europian, Ursula Von der Leyen po mban një konferencë për mediat së bashku me kryeministrin Edi Rama dhe Presidentin e...

Incident në protestën e opozitës, një person godet Berishën me grusht

Një incident është regjistruar në protestën e opozitës. Një person ka goditur me grusht kreun e PD-së Sali Berisha. Goditja ka qenë e fortë, dhe...