Atletico Madridi i futet garës për Armando Brojën

Atletico Madridi duket se do të rivalizojë Milanin në garën për të nënshkruar me Armando Brojën. 21-vjeçari ishte shumë i lidhur me një largim nga...

Rajon

“Më kanë vjedhur”, Fifit i ndodh e papritura në “mes” të Manhattan-it

Këngëtarja Filloreta Raçi, e njohur me emrin e artit Fifi, së fundmi Fifi ndodhet në Manhattan për shkak të disa koncerteve që do të...

Doni të investoni në panele diellore?/ Ja kriteret që duhet të plotësoni

Në 1 Nëntor nisin aplikimet për qytetarët që duan të investojnë në panele diellore për ngrohjen e ujit, në bashkfinancim me qeverinë. Aplikimet...

Paralajmërimi i fortë nga Shkupi: Dalim nga “Ballkani i hapur” nëse dëmtohet Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, tha të dielën në Shkup se nisma e Ballkanit të Hapur synon thellimin...

Gili ndan lajmin e ëmbël, së shpejti gjyshe për herë të parë (VIDEO)

Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun Gili shumë shpejt do të bëhet gjyshe për herë të parë. Djali i saj Roberti dhe...

Shtresa e mesme në Gjermani: Me frikë nga rënia sociale

Ata janë shumë dhe deri tani kanë jetuar mirë: mësues, nëpunës, zejtarë. Grupi i njerëzve me të ardhura të mesme, shtresa e mesme, shtylla e shoqërisë...

Mosdeklarim të pasurisë, ngrihet aktakuzë ndaj ministres së Industrisë në Kosovë

Gjykata Themelore në Prishtinë ka thënë të premten se prokurori i këtij institucioni ka ngritur aktakuzë kundër R.H, për veprën penale “mosraportimi ose raportimi...

Video- Republika e Çamërisë uron Sali Berishën: Edhe 100 o Babai i Kombit

Presidenca e vetëshpallur e Republikës së Çamërisë ka uruar kreun e PD Sali Berisha, me rastin e 78 vjetorit të tij të lindjes.   Në...

Presidenca çeke: Në nëntor do bisedojmë sërish për Kosovën. Shumica pro liberalizimit

Zëvendëskryeministri  i Republikës çeke, njëkohësisht ministër i brendshëm, Vit Rakusan është përgjigjur për ABC në konferencën e shtypit përfundimtare të 27 ministrave të brendshëm...

FNSH kontrolle në Vlorë, shoqërohen disa persona

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë zhvilluar kontrolle mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës në kërkim të personave me precedentë penal. Raportohet se,...