Osmani: Maqedonia e Veriut nuk do t’i vendosë viza Kosovës

"Maqedonia e Veriut nuk do t’i vendosë viza Kosovës", kështu deklaroi sot ministri i Punëve të Jashmte, Bujar Osmani. Osmani tha se bëhet fjalë...

Rajon

Macron: Jam i lumtur që ndodhem në Tiranë, kemi projekte konkrete për të diskutuar

Presidenti francez Emmanuel Macron është shprehur se ndihet i lumtur që ndodhet në Tiranë, në kuadër të samitit BE-Ballkani Perëndimor.   Për mediat, ai theksoi...

Associated Press: Shqipëria ka shpresa të mëdha për samitin BE-Ballkani Perëndimor

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për median amerikane Associated Press, një ditë para mbajtjes së Samitit të BE dhe Ballkanit Perëndimor në...

“Vdekje, vdekje, vdekje”/ Nesturi: Berisha po radikalizon protestën

Analisti Plator Nesturi komentoi në Quo Vadis, protestën e opozitës të organizuar në të njëjtën ditë me samitin e BE që do të...

Policia ndjek me vrap klandestinët në Morinë, plagoset me armë një sirian. AMP heton ngjarjen

Një furgon me klandestinë teksa tentonte të kalonte ilegalisht kufirin në Morinë, është ndjekur nga policia, e cila po kryente një operacion për kalim...

Zana Avdiu bombardohet nga kërcënimet, mesazhet i publikon avokati Koci

Avokati Arianit Koci ka publikuar mesazhet kërcënuese që persona të ndryshëm ia kanë dërguar analistes Zana Avdiu. Avokati Koci ka thënë se mund të mos...