Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

Rajon

“Nëse hapja e dosjeve dëshmon se shumica e shqiptarëve ishin spiunë”

“Opinionisti, Nexhmedin Spahiu, ka përsëritur qëndrimin e tij se është për hapjen e dosjeve të Sigurimit gjatë sundimit të diktatortit Enver Hoxha në Shqipëri. Ai...

Kosova të shtyjë afatin për riregjistrimin e targave të makinave serbe

Kanë mbetur vetëm edhe pak ditë deri më 31 tetor kur skadon afati që targat me inicialet e qyteteve të Serbisë nga periudha e...

Liberalizimi i vizave për Kosovën, Von Cramon: Do të ketë një votim në nëntor ose dhjetor

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, tha se një vendim për liberalizimin e viza për Kosovën pritet të merret kah mesi...

EMRI- Shqiptari vrau gruan në Itali, më pas lajmëroi vëllain/ Fqinjët: Kishin zënka të vazhdueshme

Detaje të reja janë bërë publike nga ngjarja e rëndë që ndodhi pasditen e djeshme në Itali, ku emigrant shqiptar vrau bashkëshorten e...

Joseph: Arritja e pesë njohjeve nga BE-ja e përfundon lojën e Vuçiçit

Një ndryshim në “qasje dhe mendësi” për dialogun Kosovë-Serbi nga faktori ndërkombëtar, mund të çojë në njohjen e Kosovës nga pesë vendet e BE-së...

Osmani: SHBA s’ka kërkuar të heqim dorë nga njohja reciproke me Serbinë

Presidentja Vjosa Osmani thotë se SHBA-ja s’ka kërkuar kurrë që Kosova të heq dorë nga kërkesa për njohje reciproke me Serbinë. Osmani tha se presidenti...

E-ZONE/ Sa më e madhe gjoba, aq më i lartë korrupsioni  

Biznesi dhe ekspertët e financave janë në një mëndje kur thonë se rritja e ndjeshme e penaliteteve deri në 13 mijë euro për...

Marrëveshja me Serbinë, Kurti: Pavarësia dhe sovraniteti i Kosovës nuk do të preken kurrë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se nuk do të tolerohet asnjëherë prekja e...

Ndërtuesit, nuk presim ulje çmimesh, sektori i mbytur nga taksat

Shoqata e ndërtuesve ka ripërsëritur kërkesat e saj drejtuar qeverisë, lidhur me rishikimin e barrës së taksave që rëndon këtë sektor. Ilir Hobovija drejtor...