Osmani: Maqedonia e Veriut nuk do t’i vendosë viza Kosovës

"Maqedonia e Veriut nuk do t’i vendosë viza Kosovës", kështu deklaroi sot ministri i Punëve të Jashmte, Bujar Osmani. Osmani tha se bëhet fjalë...

Rajon

Zhduket 30-vjeçarja në Kosovë, bashkëshorti dhe policia kërkojnë ndihmë për gjetjen e saj

Një 30-vjeçare rezulton e zhdukur që prej 2 tetorit në Kosovë. Mediet në vend bëjnë me dije se personi i zhdukur është Emine Berisha, nga...

Hapja e dosjeve/ Murrizi: Shqipëria ka pasur 156 mijë spiunë

“Shqipëria ka pasur 156 mijë spiunë”. Kështu ka deklaruar ish deputeti i PD Myslim Murrizi në studion e Spotlight, teksa ka folur për...

Zëdhënësi i Borrell: Kosova dhe Serbia të tregojnë pjekurinë dhe guximin e nevojshëm politik për kompromiset e nevojshme

Në një lidhje të drejtpërdrejtë në emisionin “Ballkan” të gazetares Linda Karadaku, korrespondentja e ABC në Bruksel, Erisa Zykaj ka përcjellë prononcimin e zëdhënësit...

Protestuesit, një minutë heshtje për Lear Kurtin/ Ndizen qirinj para Kryeministrisë

Protestuesit kanë mbajtur një minutë heshtje para Kryeministrisë për vdekjen e Lear Kurtit, pas shoqërimit të tij në ambientet e policisë.   Ata kanë ndezur...

Vendet e Ballkanit Perëndimor bien dakord për lëvizjen e lirë mes tyre

Kjo u bë e ditur nga ministrja gjermane e Punëve të Jashtme, Annalina Berbok Baerbock, gjatë takimit të ministrave të jashtëm të vendeve të...

Luana Vjollca është ndarë me Krenarin? Të vërtetën “na e tha” kunati, Getoar Selimi (FOTO LAJM)

Për historinë e Luana Vjollcës dhe Krenar Çoçajt kanë folur të gjithë, megjithëse nuk kemi dëgjuar kurrë për të nga vetë goja e Luanës. Moderatorja...

Aeroporti i Rinasit jep njoftimin e ri: Rikthehen fluturimet me Italinë

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës doli me një tjetër njoftim brenda një kohë të shkurtër këtë të premte, duke saktësuar se udhëtimet me Italinë...

Vuçiç: Po shtohet trysnia ndaj Serbisë për çështjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiç tha të enjten se nuk beson në një marrëveshje të shpejtë me Kosovën por vendi i tij ndodhet nën...

U gjet i vrarë në rrugë me armë zjarri, identifikohet 34-vjeçari në Fushë-Krujë

Është identifikuar trupi i pajetë i personit që u gjet i vrarë në rrugë në Fushë Krujë.   Bëhet fjalë për Indrit Ndoj, 34-vjeç.   Trupi i...