Messi dhe Ronaldo përfshihen në top 10-shen e yjeve më të mëdhenj të sportit të të gjitha kohërave, lista bëhet virale

Lista e sportistëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave po bëhet virale dhe çuditërisht dominojnë yjet e futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Messi...

Showbiz

Si qëndron e vërteta?! A është ky burrë babai i Edona James… (Foto)

Edona James është kryefjala e këtij edicioni të “BBVK” dhe po vazhdon të përflitet thuajse kudo, shkruan “Kosovarja”. Edona, që dikur u bë e famshme...

“Serbët po i vrisnin kosovarët, neve na dërgoi NATO atje”, këngëtari britanik që ishte pjesëtar i KFOR-t publikon video nga lufta në Kosovë

Këngëtari britanik James Blunt, ka vendosur t’i tregoj fansave të tij se po punon në publikimin e dokumentarit të tij të ri “One Brit...

Dua Lipa publikon statistikat vjetore nga Spotify, nuk do ta besoni sa dëgjime ka marrë në vitin 2023

Dua Lipa ka vënë një rekord të ri me statistikat e saj mbresëlënëse në këtë platformë muzikore, të cilat. Sipas demografikave të publikuara, këngët e...

“Djali më i mirë i familjes”/ Eni Koçi befason me urimin për djalin e Genc Prelvukaj

Djali i këngëtarit Genc Prelvukaj nga lidhja e kaluar Gjini, feston sot 18 vjetorin. Këngëtarja Eni Koçi ka befasuar me urimin për djalin e tij. “Gëzuar...

Gigi Hadid kërkon falje pas deklaratave të saj për Izraelin

Me një postim të ri në profilin e saj personal në Instagram, Gigi Hadid kërkoi falje, pas deklaratave të saj se Izraeli është “i...

Rumunja që këndoi “Mora fjalë”, viziton Prekazin

Andreea Vilcan, këngëtare nga Rumania, ka publikuar ‘coverin’ e një prej këngëve më të njohura, “Mora fjalë”. “Çka ndodhi në Kosovë uroj të mos ndodhë...

Ka ndërruar jetë aktori Zef Deda

Është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare aktori i njohur Zef Deda. Lajmin e ka bërë të ditur djali i tij, aktori i njohur Julian...

Getinjo: Edona James do të fitojë Big Brother VIP Kosova 2

Reperi i njohur Getinjo ka bërë një parashikim për fituesin e edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova. Getinjo, i cili ishte një nga...

Bebe Rexha dhe Dua Lipa nominohen për “Grammy Awards 2024”

Të premten, Akademia e Regjistrimit të Muzikës në Los Angeles ka shpallur listën vjetore të nominimeve për mbrëmjen më të rëndësishme të çmimeve në...