Shqipëri

Shqiptari ekstradohet nga Serbia, me kërkesë të gjyqësorit të Ticinos

Shtetasi shqiptar ishte arrestuar nga autoritetet serbe në tetor të vitit të kaluar dhe qe ekstraduar në Zvicër në bazë të një urdhërarresti ndërkombëtar të

Shqipëri

Erdogan në Shqipëri, zbardhen 7 marrëveshjet e bashkëpunimit që do të firmosen të hënën në Tiranë

ABC ka zbardhur marrëveshjet që qeveria shqiptare do të firmos me atë turke, në kuadër të vizitës së presidentit Rexhep Tayyip Erdogan, në Tiranë. Gazetarja

Shqipëri

Tërmeti godet sërish Shqipërinë

Sërish lëkundje tërmeti në Veri të Shqipërisë. Tërmeti sipas IGJEUM u regjistrua 3 km në Juglindje të Fushë-Arrëzit në orën13:41, me magnitudë 3.4 të shkallës

Shqipëri

Mijëra euro, kokainë dhe kanabis/ Policia operacion blic në të gjithë vendin, arrestohen tre persona

Policia e Shtetit ka kryer kontrolle blic në të gjithë territorin dhe gjatë kontrolleve u kapën dhe arrestuan 3 persona në kërkim për vepra të

Shqipëri

Policia “blindon” Sarandën, “Shqiponjat” dhe FNSH dalin në terren

Në kuadër të ruajtjes së sigurisë dhe rendit, policia e Sarandës, ka ngritur shumë postblloqe në pikat hyrëse dhe dalëse të qytetit. Aksioni në fjalë

Shqipëri

Pas Berishës, Flamur Noka mbërrin në prokurorinë e Tiranës

Deputeti demokrat, Flamur Noka ka mbërritur në prokurori, ku do të merret në pyetje në lidhje me protestën e 8 janarit, të thirrur nga ish-kryeministri

Shqipëri

Ish-kryeministri Sali Berisha ftohet në prokurori

Ish-kryeministri Sali Berisha tashmë ka hyrë në prokurori dhe po jep dëshminë e tij lidhur me ngjarjet e rënda të 8 janarit në selinë e

Shqipëri

“Anëtarë grupesh kriminale , ish deputetë dhe drejtorë”, PD publikon skemën: Mercenarët drejtoheshin nga Flamur Noka, ja si u veprua

Nëpërmjet një videoje të shpërdarë në facebook kun ë fokus janë personat që kanë marrë pjesë në protestën e 8 janarit përballë selisë blu, partia

Shqipëri

Ish-gjenerali i NATO: Baza amerikane në Shqipëri, dëshmi për rëndësinë strategjike të rajonit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të ngrenë në Shqipëri një Komandë të Forcave Speciale. Në një intervistë për DW, ish-gjenerali i NATO-s, Erhard Bühler,

Shqipëri

Bilanci i frikshëm nga aksidentet rrugore, Gledis Nano ndryshon shefat e qarkullimit

Me qëllim rifreskimin dhe dhënien e një impulsi të ri në drejtim të marrjes së masave për parandalimin e aksidenteve rrugore, Drejtori i Përgjithshëm i