Interi kualifikohet në Kupën e Botës për Klube 2025

Fitorja e Interit ndaj RB Salzburgut nuk do të thotë vetëm se Nerazzurrët janë kualifikuar në fazën e 1/8-tës së Ligës së Kampionëve pasi...

Sport

Goleadori Admin Abdulla ftohet te përfaqësuesja U15 e Maqedonisë (Video)

Admin Abdulla është një ndër talentët e futbollit në vend, para të cilit është një e ardhme e ndritur. Bëhet fjalë për një futbollistë...

Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

Bashkimi nga Kumanova kampion vjeshte në Ligën e Tretë – Veri

KF Bashkimi nga Kumanova, që dikur me krenari përfaqësonte shqiptarët e këtij qyteti, por edhe nga të gjitha trojet në Ligën e Parë, është...

Pamje: Kumanova e Ardon Jasharit e nis festën pasi Zvicra triumfoi ndaj Serbisë

Zvicra e ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër ndaj Serbisë për herë të dytë radhazi dhe për herë të dytë radhazi e eliminoi Serbinë. Helvetikët...

Shqipëria mbetet pa trajner

Tekniku italian Edy Reja zyrtarisht, nuk është më trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit. Kontrata e Reja-s me FSHF ka përfunduar sot, duke mbyllur kështu...

FIFA inicoi procedurë kundër kombëtares së Kroacisë

FIFA ka njoftuar se ndaj Kroacisë ka nisur procedurë disciplinore për fyerjet ndaj portierit Milan Borjan në ndeshjen e raundit të dytë të Grupit...

Pas ankesës së FFK-së, FIFA nis masa disiplinore ndaj përfaqësueses së Serbisë

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka njoftuar të shtunën se ka nisur masa disiplinore ndaj Federatës Serbe të Futbollit për varjen e një flamuri...

Ndërhyrja dhe padrejtësia e Qeverisë ndaj FFK-së rrezikojnë përjashtimin e Kosovës nga UEFA e FIFA!

Misioni parësor i Federatës Ndërkombëtare të Futbollit, FIFA e asaj evropiane, UEFA, janë shteti larg duart nga futbolli. Nuk pranohet asnjë vendim administrativ e aq...

Sa të ardhura do të arkëtojë FIFA pas Kupës së Botës 2022?

Në periudhën e re katërvjeçare, e cila do të mbyllet me Botërorin e Katarit, FIFA pret të ardhura prej rreth 7.5 miliardë eurosh, gati...