Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

Sport

Nuk ka fitues në ndeshjen dramatike në Turqi: Galatasaray leksion Man Unitedit

Manchester United ka marrë vetëm një pikë në Turqi, pasi barazoi 3-3 me Galatasarayn në kuadër të rrethit të pestë në fazën e grupeve...

Këto janë ndeshjet që luhen sot në Champions – Sevilla e Unitedi luftojnë për vendet e dyta

Sot do të luhen ndeshjet e mbetura të xhiros së pestë të Champions League. Grupi ku ende nuk ka përfunduar asgjë është grupi B, në...

Shqipëria për herë të dytë në Evropian: Nga Presidenti Duka te Sylvinho, Zabaleta e Doriva, si u bë realitet ëndrra kuqezi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, trajneri i ekipit Kombëtar, Sylvinho dhe dy ndihmësit e tij, Pablo Zabaleta dhe Doriva kanë dhënë...

Super-golat e Asanit e Asllanit, në mesin e 10 më të mirëve në kualifikimet e Euro 2024

Super-golat e Jasir Asanit dhe të Kristjan Asllanit janë futur në mesin e më të mirëve në fazën eliminatore të Euro 2024, shkruan “Gazeta...

Usyk-Fury pritet të ndeshen më 17 shkurt në Arabinë Saudite

Dy gjigantët e boksit botëror, Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk, pritet të ndeshen më 17 shkurt në Riad të Arabisë Saudite. 35-vjeçari britanik do të...

Kosova i vazhdon përgatitjet për lojën me Zvicrën nën shoqërinë e shiut

Kombëtarja e Kosovës ka vazhduar sot paradite me stërvitjen e radhës në Kampin Nacional në Hajvali në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen kundër Zvicrës...

Xhaka i jashtëzakonshëm, ylli kosovar e mban një primat në ligat më të forta evropiane

Granit Xhaka është duke i treguar dita-ditës Arsenalit se çka ka humbur gjatë verës që shkoi. Futbollisti kosovar po shkëlqen në fanellën e Bayer Leverkusenit,...

Mjafton goli i Rashicës! Kosova mposht Izraelin, festë në “Fadil Vokrri”

Kosova ngrihet mbi vështirësitë duke marrë një fitore të vyer përballë Izraelit në Fadil Vokrri, në takimin e prapambetur pasi ishte shtyrë për shkak...

“Ndjehem si në shtëpinë time”, Messi prezanton Topin e Artë para tifozëve të Inter Miami

Inter Miami zhvilloi një miqësore ndaj New York City, ndeshje të cilën e humbi me shifrat 2-1. Megjithatë, rezultati ishte dytësor pasi të pranishmit...