Messi dhe Ronaldo përfshihen në top 10-shen e yjeve më të mëdhenj të sportit të të gjitha kohërave, lista bëhet virale

Lista e sportistëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave po bëhet virale dhe çuditërisht dominojnë yjet e futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Messi...

Sport

Xhaka i jashtëzakonshëm, ylli kosovar e mban një primat në ligat më të forta evropiane

Granit Xhaka është duke i treguar dita-ditës Arsenalit se çka ka humbur gjatë verës që shkoi. Futbollisti kosovar po shkëlqen në fanellën e Bayer Leverkusenit,...

Mjafton goli i Rashicës! Kosova mposht Izraelin, festë në “Fadil Vokrri”

Kosova ngrihet mbi vështirësitë duke marrë një fitore të vyer përballë Izraelit në Fadil Vokrri, në takimin e prapambetur pasi ishte shtyrë për shkak...

“Ndjehem si në shtëpinë time”, Messi prezanton Topin e Artë para tifozëve të Inter Miami

Inter Miami zhvilloi një miqësore ndaj New York City, ndeshje të cilën e humbi me shifrat 2-1. Megjithatë, rezultati ishte dytësor pasi të pranishmit...

Dramatike, po niseshin për Kosovë, futbollistët e Izraelit shtrihen në rrugë pasi nisin sulmet me raketa

Futbollistët e Kombëtares së Izraelit janë përballur me një situatë të vështirë para ndeshjes me Kosovën, e vlefshme për kualifikimet për Kampionatin Evropian 2024. Kosova...

Federico Valverde rinovon kontratën deri në vitin 2029 me Real Madridin

Real Madridi tash e sa kohë është duke menduar për të ardhmen e klubit. Los Blancos janë duke i blinduar yjet e tyre, shkruan Arbresh.info. Pas...

Messi dhe Ronaldo përfshihen në top 10-shen e yjeve më të mëdhenj të sportit të të gjitha kohërave, lista bëhet virale

Lista e sportistëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave po bëhet virale dhe çuditërisht dominojnë yjet e futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Messi...

Interi kualifikohet në Kupën e Botës për Klube 2025

Fitorja e Interit ndaj RB Salzburgut nuk do të thotë vetëm se Nerazzurrët janë kualifikuar në fazën e 1/8-tës së Ligës së Kampionëve pasi...

FOTO/ Banda kriminale tenton të rrëmbejë vajzën 1 muajshe të Neymar! Persona të armatosur hyjnë në banesën e ish-partneres së tij, i marrin peng...

Një bandë kriminale ka tentuar të rrëmbejë foshnjën e porsalindur të Neymar. Tre persona janë hyrë në banesën e Bruna Biancardi, në Cotia, në...

Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...