Teknologji

WhatsApp shton kontrolle të reja të privatësisë për fotot e profilit dhe statusin

WhatsApp është duke shpërndarë kontrolle më të mëdha të privatësisë për pamjet e statusit, fotot e profilit dhe informacionin se kur keni parë për...

Gjobë 9.7 milionë dollarë për Samsung Australia për pretendime të rreme për telefonat rezistentë ndaj ujit

Në një raport të Reuters u zbulua se Samsung pranoi se kishte mashtruar blerësit në lidhje me vlerësimet e rezistencës ndaj ujit të disa...

Tatuazhi elektronik për monitorimin e presionit të gjakut

Presioni i gjakut është një nga treguesit më të rëndësishëm të shëndetit të zemrës, por është e vështirë të matet shpesh dhe në mënyrë...

Tregu britanik do të ketë prurje të reja të veturave në vitin 2023

Prodhuesi kinez i veturave elektrike ka synuar që në vitin 2023 të fillojë shitjen e veturave të tyre në Britani dhe në vendet e...

S’mund të fshihemi askund nga teknologjia

Në Australi është duke u përdorur teknologjia e njohjes së fytyrës, nëpërmjet së cilës policia kontrollon qytetarët në rast se bëhet shkelje e ligjit...

Menaxhmenti i Tuiterit rekomandoi që kompania t’i shitet Maskut

Menaxhmenti e Tuiterit në mënyrë unanime rekomandoi që aksionarët të miratojnë shitjen e propozuar të kompanisë për 44 miliardë dollarë gjeniut amerikan Elon Mask,...

Superkompjuteri më i fuqishëm evropian arrin në Barcelonë

Barcelona me superkompjuterin e ri Mare Nostrum 5, instalimi i të cilit pritet të përfundojë në fund të këtij viti, do të rikthehet si...

BE: Twitter në pronësi të Muskut duhet t’i respektojë ligjet tona

Bashkimi Evropian paralajmëroi të martën miliarderin Elon Musk se platforma e sapoblerë në internet, Twitter, do të duhet të veprojë në pajtim me ligjet...
Stay Connected
0FansLike
0FollowersFollow
TË FUNDIT

“Patatja e nxehtë” për kryeprokurorin në duart e Vjosa Osmanit

Të pakënaqur me votimin e Këshillit Porkurorial dy prokuror të cilët kishin pretendime që të merrnin pozitën që Këshilli ia besoj Blerim Isufajt iu...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin “Lushtaku”, është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

Martohet modelja e famshme shqiptare Heidi Lushtaku me futbollistin turk

Modelja e famshme shqiptare Lushtaku është martuar me futbollistin turk Demiral. Lajmin e ka konfirmuar vetë modelja e njohur, ku në rrjetin social instagram...