Teknologji

BigComerce rezulon mashtrim. Mos investoni parat e juaja!

Aplikacioni fantom “Big Comerce+” ashtu siç pritej ka rezultuar një mashtrim i madh. Prej 3 ditësh kur dhe ndodhi ndryshimi i domenit të aplikacionit, pranon

Teknologji

Instagrami mund të bëhet me pagesë

A do të paguanit për të parë foto dhe video në Instagram? Pronari i platformës mendon që edhe mund ta bëni. Meta, kompania mëmë e

Teknologji

Sulmi kibernetik në Ukrainë, qeveria: Rusia të fajësohet për hakimin

Qeveria ukrainase ka akuzuar Rusinë se qëndron pas sulmit kibernetik të së premtes ndaj dhjetëra faqeve zyrtare të internetit. BBC shkruan se rreth 70 faqe

Teknologji

Menaxheri i Vip-ave Erald Dervishi rrëfen për herë të parë metodën e verifikimit të Instagram dhe Facebook…!

-Erald, jo shpesh na ndodh t’u shquajmë arritjet akademike menaxherëve të artit. Dimë që je diplomuar me rezultate të shkëlqyera në teknologji informacioni. Duke marrë

Teknologji

Zbulohen detajet e para për telefonin Black Shark 5 të Xiaomi

Xiaomi Black Shark nga seri e 5-të e telefonave për gejmerë po arrin gjatë këtij viti, e tani janë bërë të ditur detajet e para.

Teknologji

Erald Dervishi, specialist i rrjeteve sociale i diplomuar me rezultate të larta

Ka kryer specializim për IT dhe është diplomuar me rezultate të larta. Erald Dervishi njihet për aftësi te shkelqyera në menaxhim e rrjeteve sociale Njekohesisht

Teknologji

Google dhe Facebook gjobiten në Francë

Autoritetet Franceze goditën Google dhe Facebook me gjoba prej 210 milionë eurosh për përdorimin e cookie. Të dy uebsajtet sipas autoriteteve të privatësisë e kanë

Teknologji

Google pagua Apple që të qëndrojë jashtë biznesit të motorit të kërkimit

Apple ka një marrëveshje me Google ku gjiganti i iPhone nuk do të zhvillojë një motor kërkimi përsa kohë Google paguan për të qëndruar opsioni

Teknologji

Bitcoin në nivelin më të ulët të 6 muajve të fundit

Bitcoin ra në nivelin më të ulët të tre muajve të fundit ditën e Enjte nisur edhe nga ndërprerja e internetit në Kazakistan, qendra më

Teknologji

Bitcoin do të pësojë fatin e dot-com në dy vitet e ardhshme

2020 ka nisur keq për bitcoin dhe gjatë vitit më shumë telashe e presin kriptomonedhën. Edhe pse disa analistë vazhdojnë me parashikimet e tyre se