Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

Uncategorized

Izraeli dhe Hamasi shkëmbejnë 50 pengje dhe 150 të burgosur me anë të marrëveshjes së armëpushimi

Një marrëveshje armëpushimi midis Izraelit dhe Hamasit ka mundësuar lirimin e dhjetëra pengjeve dhe të burgosurve nga të dyja anët e konfliktit. Marrëveshja, e...

LSDM: Po ndërtojmë për të ardhmen, po fillon projekti më i madh energjetik i Çebrenit

Politikat energjetike të LSDM-së japin rezultate. Qeveria e udhëhequr nga LSDM-ja është duke realizuar projekte strategjike infrastrukturore për një të ardhme të sigurt energjetike...

Grubi – Barton: Thellimi i bashkëpunimit tregtar mes Maqedonisë së Veriut dhe Mbretërisë së Bashkuar, është prioriteti ynë

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministrës për Sistem Politik dhe Marrëdhënieve Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi realizoi takim me komisionerin për Tregti...

Ndryshimet gjenetike nga Covid? Po shtohen sëmundjet në popullatë, më shumë ndërhyrje tumorale

Pandemia e koronavirusit po jep efekte në rritjen e sëmundshmërisë në popullatën botërore. Referuar studimeve të fundit, mjekët artikulojnë për herë të parë së...

Ju dalin shumë reklama në Instagram dhe Facebook? Ja zgjidhja

Meta ka pranuar shumë ankesa për shfaqjen e tepruar të reklamave në Facebook dhe Instagram. Për këtë, kompania e famshme ka dalur me një...

Tani mund të bëni ‘pin’ mesazhet e preferuara! Whatsapp sjell përditësimin e fundit…

WhatsApp ka hedhur për testim në programin e testimeve për risitë e saj, beta, një përditësim të ri. Rrjeti social do të mundësojë që...

Vetëvritet afarsiti i njohur Lulzim Kryeziu.

Lulzim Kryeziu, djali i afaristit të ndjerë Latif Kryeziu nga Bubaveci i Malishevës, sot i ka dhënë fund jetës. Sipas informacioneve, Lulzimi ka varur...

Telefonat e palosshëm që lidhen rreth kyçit, koncepti i ri i teknologjisë

Motorola ka zbuluar konceptin e telefonit të palosshëm që lidhet rreth kyçit te dorës. Të quajtur telefoni i parë inteligjent i palosshëm, këto modele...

Pse vitamina D është e rëndësishme dhe si ta merrni atë në mënyrë natyrale

Vitamina D është një lloj vitamine që ndihmon në shëndetin e kockave, dhëmbëve, muskujve dhe sistemit imunitar. Gjithashtu ka një rol në parandalimin e...