Вести

Eдна од првите одлуки на новата Bлада ќе биде зголемување на пензиите

Пpeтceдaтeлoт нa CДCМ и мaндaтap зa cocтaв нa нoвaтa Влaдa, Димитap Koвaчeвckи вo cвoeтo ekcпoзe вo Coбpaниeтo нajaви дeka минимaлнaтa плaтa ќe пpoдoлжи дa pacтe

Вести

Заменик министерот Хасани: Ние сме НАТО, тенденциозни се наводите во врска со неадекватно претставување на другите заедници во МО

Ние сме НАТО, целосно се неточни и тенденциозни наводите во врска со неадекватно претставување на претставници од немнозинските етнички заедници, НАТО не е заснована врз

Вести

Мицкоски: СДСМ да не ја продолжува агонијата и да одиме на избори

“Позади нас е една прилично тешка и предизвикувачка година. Година во која што имавме голем предизвик пред се со КОВИД пандемијата.Година во која што за

Вести

Горан Николовски го фати светиот крст во Скопје

Светиот крст кој беше положен во водите на реката Вардар во Скопје, годинава заврши во рацете на Горан Николовски. Точно на пладне триесет учесници во

Вести

Петков по посетата во Скопје: Постигнавме огромен успех

Вчерашната посета на Скопје беше огромен успех, изјави бугарскиот премиер Кирил Петков пред новинарите во Народното собрание. „Од една страна подадовме рака со тоа што

Вести

Ковачевски во чест на празникот Водици: Да ја зајакнеме добрата волја за совладување на сите предизвици

Владина делегација предводена од претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски кој беше придружуван од заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски

Вести

СДСМ: Мицкоски на Петков не му ги постави прашањата за кои се силеше

СДСМ реагира по средбата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со бугарскиот премиер, Кирил Петков. „Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги

Вести

СДСМ: Мицкоски на Петков не му ги постави прашањата за кои се силеше

СДСМ реагира по средбата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со бугарскиот премиер, Кирил Петков. „Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги

Вести

Стевчо Јакимовски е позитивен на ковид, ги повика неговите контакти да одат во самоизолација

Градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски соопшти дека е позитивен на коронавирус. „Иако ги почитуваме сите протоколи, како општинска администрација не можеме комплетно да се

Вести

Стевчо Јакимовски е позитивен на ковид, ги повика неговите контакти да одат во самоизолација

Градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски соопшти дека е позитивен на коронавирус. „Иако ги почитуваме сите протоколи, како општинска администрација не можеме комплетно да се