Dalin emrat, kush është 45-vjeçari që u vra sot në Peqin

44-vjeçari që u vra mëngjesin e kësaj të marte në fshatin Gjocaj në Peqin është identifikuar si Ylber Xhahysa.

Ai u vra nga Leonard Bashaliu, 36-vjeç, i cili u prangos nga uniformat blu disa minuta pas ngjarjes.

Dyshohet se autori dhe viktima ishin miq me njëri-tjetrin.

Motivet e kësaj ngjarjeje nuk janë zbuluar ende.