Disa klube interesohen për të, Monaco i vendos çmimin Tchouameni

18:08 | 13 Tetor 2021

Skuadra e Monacos, i ka bërë me dije klubeve evropiane se vlera e mesfushorit francez, Aurelien Tchouameni është 60 milionë euro, transmeton Indeksonline.
Real Madrid dhe disa klube nga Premier Liga janë të interesuara për talentin, por drejtuesit e klubit francez janë të vendosur se nuk do ta lëshojnë atë pa pranuar 60 milionë euro.
Tchouameni ka impresionuar me paraqitjet e tij në Ligue 1, duke fituar edhe ftesën në kombëtaren franceze.

Leave a Reply

Your email address will not be published.