GRUBI përkujton jetën dhe veprën e Abdilaqim Ademit

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi sot ka bërë homazhe tek varri i Abdilaqim Ademit me rastin e trevjetorit të vdekjes së tij.

Grubi e ka cilësuar lartë figurën e Ademit duke e quajtur atë si një nga personat kryesor të Bashkimit Demokratik për Integrim.

Ky është postimi i plotë i Grubit:

“Tre vite pa Abdylaqimin, shok, bashkëpunëtor, bashkëpartiak, sekretar, zëvendës Kryeministër, Ministër, Deputet, veprimtar.”

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=264363488386510&set=a.262689908553868&type=3