Hamilton synon të mbetet në Formula 1 edhe për tri vite

Gjashtë herë kampioni i botës në Formula 1, Lewis Hamilton është në bisedime për një marrëveshje të re me Mercedes, dhe anglezi po kërkon përmirësim në pagën e tij.

Por në mes të spekulimeve për të ardhmen e tij, Hamilton këmbëngul se dëshiron të jetë në këtë sport sa kohë të jetë e mundur, duke thënë se mbyllja e shkaktuar nga koronavirusi i ka dhënë atij hapësirë për frymëmarrjeje.

Kontrata e Hamilton skadon në fund të këtij sezoni, me 35 vjeçarin që synon të fitojë kampionatin e tij të katërt më radhë.

35 vjeçari ka vendosur që në dy vitet e ardhshme, të mos e mendojë pensionimin.