Lazio – Genoa, formacionet zyrtare

Lajm i keq është se Vedat Muriqi dhe Thomas Strakosha nuk do të jenë nga fillimi dhe do të qëndrojnë në bankën rezervë, shkruan lajmi.net.

Çudi e madhe është se Insaghi po preferon tani edhe Reinan përballë Strakoshës, i cili duket se e ka humbur vendin e tij në formacionin bazë.

Muriqi vazhdon të qëndrojë në bankë pas formës së mirë të Correas dhe Immobiles.

Për Genoan do të mungojë Goran Pandev, por në sulm do të fillojnë Shomurodov dhe Destro.

Formacionet zyrtare të klubeve.

SS Lazio: Reina; Marusic, Hoedt, Radu; Lazzari, Milinkovic, Leiva, Luis Alberto, Lulic; Immobile, Correa.