Kulturë

Këto çifte të horoskopit nuk duhet të krijojnë kurrë një lidhje dashurie mes vete

Personat që iu takojnë këtyre shenjave të horoskopit nuk duhet të lidhen mes vete. Dashi dhe Bricjapi Dashi është njeri argëtues, impulsiv dhe i papërgjegjshëm,

Вести

Eдна од првите одлуки на новата Bлада ќе биде зголемување на пензиите

Пpeтceдaтeлoт нa CДCМ и мaндaтap зa cocтaв нa нoвaтa Влaдa, Димитap Koвaчeвckи вo cвoeтo ekcпoзe вo Coбpaниeтo нajaви дeka минимaлнaтa плaтa ќe пpoдoлжи дa pacтe

Botë

I dyti për këtë vit, vritet gazetari meksikan, qëllohet tre herë me armë

Një gazetar i Tijuanas në Meksikë, i cili mbulonte çështjet e krimit dhe sigurisë në qytetin kufitar, u qëllua për vdekje të hënën jashtë shtëpisë

Rozë

Jam me epilepsi dhe vajzë e një invalidi, rrëfim tronditës i ish banores së BB Vip

Xheisara Frisku, është banorja që u largua mbrëmë nga Big Brother VIP. Ajo qëndroi brenda shtëpisë prej disa javësh, ndërkohë që dhuroi emocione të forta

Вести

Заменик министерот Хасани: Ние сме НАТО, тенденциозни се наводите во врска со неадекватно претставување на другите заедници во МО

Ние сме НАТО, целосно се неточни и тенденциозни наводите во врска со неадекватно претставување на претставници од немнозинските етнички заедници, НАТО не е заснована врз

Kulturë

Këshillat e bukurisë që 50-vjeçaret e sotme do të donin t’i dinin kur ishin 20

“Sot kujdesemi më shumë për veten. Po mësojmë më shumë për shëndetin tonë të brendshëm dhe kjo reflektohet edhe në shëndetin e bukurinë e jashtme.

Kulturë

Gjallesat e egra në Shqipëri në vëmendje të televizionit të njohur gjerman: Thesare natyrore të pazbuluara

Televizioni gjerman ARD i ka kushtuar një film dokumentar gjallesave të egra në Shqipëri, duke e cilësuar vendin tonë “plot sekrete dhe thesare natyrore të

Maqedoni

Zëvendësministri Hasani: Ne jemi NATO, pretendimet për përfaqësim joadekuat janë tendencioze

Ne jemi NATO, pretendimet për përfaqësim joadekuat të përfaqësuesve të bashkësive etnike joshumicë, janë krejtësisht të pasakta dhe tendencioze, NATO nuk bazohet në kësi lloj

Kulturë

Tri shenjat e zodiakut që kanë më shumë gjasa të jenë shpirtrat binjak Akrepit

Intensive, misterioze, e ndërlikuar dhe pasionante. Po, po flasim shenjën e Akrepit. Kur bëhet fjalë për intimitetin, dashurinë dhe gjithçka në mes, nuk ngatërrohen. Në

Kulturë

Heronjtë

 T’i nderojmë   heronjtë T’i puthim n’ ballë ata Gjaku i tyre i derdhur Drita e lirisë tonë Ngadhënjimi mbi robërinë Nga armiku shekullor.   T’i