Pa fitues në derbin shqiptar në Maqedoni të Veriut

Derbi i skuadrave të Maqedonisë së Veriut, Shkëndijës dhe Shkupit ka përfunduar pa gola të martën.

Kjo ndeshje ishte i mbetur dhe i ka takuar xhiros së gjashtë të elitës së futbollit të Maqedonisë së Veriut. Me këtë barazim, Shkëndija mbetet në pozitën e shtatë në tabelë më shtatë pikë të tubuara, ndërsa Shkupi është i treti me 11 pikë.