Përjashtimi/ Berisha nis nesër turin e takimeve në foltoren për një “PD më të bashkuar”

Ish kryeministri Sali Berisha njofton takimin e parë me bazën lidhur me vendimin e Lulzim Bashës për ta përjashtuar nga PD.

“Te dashur miq, Diten e enjte me dt 16 shtator ora 18:00 nisim ciklin e “Foltores per nje Parti Demokratike me te bashkuar, me te forte dhe me te hapur”  Foltorja do te jete nje bashkebisedimme demokratë dhe demokrate qe nis ne Tirane dhe do udhetoj ne mbare vendin. Jeni te mirepritur! sb”

Berisha e quan antistatutor vendimin e Bashës. 

Ndërkohë edhe FRPD propozon një referendum lidhur me këtë vendim.

WWW.GAZETA.MK