Rama vizitë dyditore në Budapest, në fokus integrimi

Kryeministri Edi Rama është nisur drejt Budapestit, ku do të qëndrojë dy ditë.

Qëllimi i vizitës së kreut të qeverisë është integrimi dhe marrëdhëna dypalëshe.

Mësohet se kreu i qeverisë do të vijë të mërkurën, në 9 qershor, datë kur Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.